راهنمای شما برای انفعال فولاد ضد زنگ

انفعال فولاد ضد زنگ

مشتریان مارلین اغلب می خواهند در مورد انواع مختلفی که تیم سازنده برای سبدهای سیم فولادی سفارشی استفاده می کند ، بیشتر بدانند. یکی از پرکاربردترین استفاده هایی که مارلین بر روی سبدهای سفارشی خود اعمال می کند ، راهنمای شما برای انفعال فولاد ضد زنگ پایان منفعل است. اتمام های غیرفعال شده اغلب برای سبدهای فولاد ضد زنگ مشخص می شوند زیرا این فرآیند می تواند خواص مقاومت شیمیایی فولاد ضد زنگ را افزایش دهد.

پروفیل ساختمانی ۲.۵ میل ۸۰*۸۰

اما ، انفعال پذیری از فولاد ضد زنگ چگونه کار می کند ، و چه چیزی آن را از سایر اتمام ها ، مانند برقکاری متفاوت می کند؟

 

روند انفعال برای فولاد ضد زنگ چگونه کار می کند؟

برخی از مشخصات غیرفعال سازی فولاد ضد زنگ ، مانند مخلوط دقیق مواد شیمیایی استفاده شده ، ممکن است بسته به آلیاژ فولاد مورد استفاده متفاوت باشد – آنچه به یک آلیاژ کمک می کند ممکن است به دیگری آسیب برساند ، راهنمای شما برای انفعال فولاد ضد زنگ بنابراین این فرایند نیاز به سفارشی سازی مکرر دارد. با این حال ، روند اساسی تمایل به همان مراحل گسترده دارد:

 

قسمت یا قطعاتی را که باید در یک ظرف دیگر منفعل شود بارگیری کنید (معمولاً یک سبد مش سیم که برای کار ساخته شده است).

 

ظرف و محتویات آن را در حمام شیمیایی غوطه ور کنید (به طور معمول حمام اسید سیتریک یا اسید نیتریک).

 

اجازه دهید قطعات برای مدتی در حمام و در دمای مشخص شده برای آن آلیاژ بمانند.

 

قطعات را از حمام برداشته و خشک کنید تا مواد شیمیایی اضافی از بین برود.

همانطور که قطعات فولاد ضد زنگ در حمام اسید قرار می گیرند ، راهنمای شما برای انفعال فولاد ضد زنگ اسید شروع به از بین بردن آهن آزاد و سایر آلودگی ها از سطح قطعه می کند. بسته به آلیاژ تمیز شده و حمام شیمیایی خاصی که استفاده می شود ، این می تواند لایه اکسید محافظ یک قطعه فولاد ضد زنگ را افزایش دهد و در بعضی موارد در برابر حمله شیمیایی مقاومت بیشتری داشته باشد.

 

در حالی که فرایند انفعال می تواند مقاومت زنگ زدگی یک قطعه را به میزان قابل توجهی تغییر دهد ، اما ظاهر قسمت تمام شده را به میزان قابل توجهی تغییر نمی دهد. این یکی از تفاوتهای عمده بین انفعال و الکتروپولیش است. قطعاتی که الکترولیک شده اند به راحتی از طریق سطح صاف و براق آنها قابل شناسایی هستند.

 

انفعال دو نوع اصلی وجود دارد: انفعال اسید نیتریک و ترشی

 

انفعال اسید نیتریک چیست؟

انفعال مبتنی بر اسید نیتریک یکی از اساسی ترین تکنیک های انفعال موجود است. راهنمای شما برای انفعال فولاد ضد زنگ در اینجا ، سیم فولاد ضد زنگ یا ورق فلز در یک حمام اسید نیتریک اکسید کننده غوطه ور می شود. این حمام اسیدی ملایم برخی از مولکول های آهن آزاد و سایر مواد خارجی را از سطح فولاد پاک می کند در حالی که توسعه لایه اکسید منفعل را تشویق می کند. کاربردهای ریخته گری

 

با این حال ، این فرآیند رنگ حرارت ، سوختگی جوش یا مقیاس اکسید را از سطح فولاد پاک نمی کند.

 

ترشی چیست؟

ترشی بسیار شبیه به فرآیند اساسی انفعال است زیرا از یک حمام مواد شیمیایی اسیدی برای نوار زنی سطح فولاد استفاده می شود. با این حال ، در مواردی که در فرآیند اساسی انفعال از اسید نیتریک ملایم استفاده می شود ، ترشی از یک مخلوط شیمیایی شدیدتر مانند اسید هیدروفلوئوریک استفاده می کند. ابزار تجارت ساخت فولاد

 

این اسید قوی تر لایه سطحی فولاد را از بین می برد ، ناخالصی ها ، سوختگی های جوشکاری و مولکول های آزاد آهن را از بین می برد – یک پایان یکنواخت و ساتن مانند باقی می گذارد.

 

درباره فرآیندهای غیرفعال سازی مانند اسید نیتریک و ترشی چه باید بدانید؟

پیچ های براق_بلژی_پیچ_مالی_پلاش این دو فرآیند برای انجام تقریباً یکسان هزینه دارند و می توانند به حذف ناخالصی ها و بهبود مقاومت در لایه اکسید منفعل فولاد ضد زنگ کمک کنند.

 

نکته مهم ، دانستن دقیق آلیاژ فولاد ضد زنگ در حال پردازش قبل از انتخاب فرآیند غیرفعال سازی ، مهم است. این به این دلیل است که استفاده از محلول اشتباه روی فولاد ضد زنگ شما می تواند باعث آسیب رساندن به فولاد شود تا افزایش آن.

 

به عنوان مثال ، 304 در مقابل 430 فولاد ضد زنگ را برای فرآیندهای انفعال مقایسه کنید. راهنمای شما برای انفعال فولاد ضد زنگ مقاومت هر یک از اینها در سطوح مختلفی در برابر اسید نیتریک و سایر مواد خورنده است ، به این معنی که ممکن است برای اطمینان از انفعال مناسب در فولاد ضد زنگ ، فرد به یک حمام اسید نیتریک قوی تر از دیگری نیاز داشته باشد. لازم به ذکر است ، فولادهای ضد زنگ آستنیتی (مانند فولاد ضد زنگ درجه 304) دارای محتوای کروم بالاتر از فولادهای ضد زنگ مارتنزیتی هستند (مانند فولاد ضد زنگ درجه 430) ، باعث می شود آلیاژ آستنیت در برابر خوردگی و حفره مقاومت بیشتری داشته باشد.

 

برخی از محدودیت های انفعال چیست؟

چند نکته وجود دارد که باید قبل از غیرفعال کردن قطعات فولاد ضد زنگ مورد توجه قرار گیرد ، از جمله:

 

قطعات جوش داده شده ممکن است برای انفعال مناسب نباشند. روند غیرفعال سازی به اندازه برخی فرآیندها در سلب آلودگی از مناطق جوش موثر نیست. استانداردهای ورق آجدار

 

نیاز به سفارشی سازی حمام شیمیایی است. دما و نوع اسید استفاده شده در حمام شیمیایی فرایند انفعال باید برای آلیاژ فولاد خاص که غیرفعال می شود تنظیم شود. راهنمای شما برای انفعال فولاد ضد زنگ این در مقایسه با الکتروپولیش ، هزینه و پیچیدگی را به فرآیند اضافه می کند.

 

برخی از آلیاژها قابل تحریک نیستند. برخی از آلیاژهای فولاد ضد زنگ که دارای محتوای کم کروم و نیکل هستند ، در واقع توسط حمام اسید آسیب می بینند. به همین ترتیب ، نمی توان آنها را منفعل کرد.

 

Finish بیشتر به یک شکل به نظر می رسد. بر خلاف الکترو پولیش ، که s کاربردهای ریخته گری