اسیدشویی و روغن کاری چیست

 

هنگامی که انواع خاصی از فلزات مانند فولاد و مس در آسیاب پردازش می شوند ، اغلب آلودگی های سطحی دارند. این آلاینده های سطحی ممکن است به اشکال مختلف وجود داشته باشند که یکی از رایج ترین آنها مقیاس آسیاب است. بسته به نوع کاربرد ، گاهی اوقات برای فلز خریداری شده پذیرفتن این آلاینده های سطحی پس از تشکیل قابل قبول است. اسیدشویی و روغن کاری چیست  با این حال ، گاهی اوقات برای کاری که از فلز استفاده می شود ، یک سطح بسیار تمیز و خالص مورد نیاز است. هنگامی که برنامه به درجه بالایی از پاکیزگی سطح نیاز دارد ، معمول است که یک فرآیند ترشی و روغن کاری در مراحل نهایی روش پردازش فلزات گنجانده شود.

پروفیل ساختمانی ۲.۵ میل ۴۰*۸۰

ترشی چیست؟

ترشی یک فرآیند تمیز کردن سطح فلز است که بیشتر پس از تشکیل یک فلز استفاده می شود. ترشی با تماس یک فلز با اسیدی که به عنوان مشروب ترشی شناخته می شود ، سطح فلز را تمیز می کند. نوع اسیدی که مایعات ترشی را تشکیل می دهد به فلز ترشی بستگی دارد اما برای اکثر فولادهای کم آلیاژ اسید کلریدریک است. اسیدشویی و روغن کاری چیست  برای فلزاتی که مقاومت بالایی در برابر اسیدها دارند ، ممکن است از اسید قوی تر یا از روش ترشی دو مرحله ای استفاده شود تا نتایج تمیز کردن مطلوب حاصل شود.

 

ترشی چگونه انجام می شود؟

قبل از ترشی یک فلز ، آن را به طور معمول با یک محلول شستشو می دهیم تا ذرات بزرگ خاک و آوار از بین برود. پس از مرحله شستشو ، فلز در یک وان مشروب ترشی قرار می گیرد. هنگامی که فلز در مشروب ترشی غوطه ور می شود ، اسید برای از بین بردن ناخالصی های سطح کار می کند. با رسیدن به محدودیت زمانی غوطه وری مشخص ، فلز برداشته می شود تا از قرار گرفتن در معرض بیش از حد اسید جلوگیری کند. اسیدشویی و روغن کاری چیست با مصرف مشروب ترشی مناسب و زمان غوطه وری صحیح ، ناپیوستگی های سطح با کمترین اتلاف فلز از سطح فلز برداشته می شود. پس از خارج شدن از مشروب ترشی ، فلز دوباره شستشو می شود. به دنبال این آبکشی ، معمولاً فرآیندی را طی می کند که به روغن کاری معروف است.

 

روغن کاری چیست؟

روغن کاری فرآیند جلوگیری از اکسیداسیون است که اغلب بلافاصله پس از ترشی و شستشو انجام می شود. این کار به این دلیل انجام می شود که یک بستر فلزی پس از ترشی شدن ، کاملاً در معرض جو قرار می گیرد. این می تواند منجر به خوردگی سریع شود. به ویژه روی فولادها ، معمولاً زنگ زدگی به دنبال فرآیند ترشی گرفتن معمول است. با استفاده از روغن روی سطح فلزی که اخیراً ترشی و شسته شده است ، اسیدشویی و روغن کاری چیست از این خوردگی جلوگیری می شود و می توان فلز را برای مدت طولانی با حداقل اکسیداسیون ذخیره کرد. برخی از فرایندهای ساخت ممکن است نیاز به حذف این روغن داشته باشند ، اما این کار نباید تا زمانی که فلز برای ساخت آماده شود انجام شود. کاربردهای ریخته گری

 

چرا ترشی و روغن؟

ترشی ، آلودگی های سطحی را از بین می برد که در غیر این صورت می توانند در روند ساخت و پوشش در فاصله پایین زنجیره ارزش اختلال ایجاد کنند. به عنوان مثال ، جوشکاری روی فلزات با مقدار زیادی از آلاینده های سطح می تواند باعث نقص در یک جوش شود. اسیدشویی و روغن کاری چیست  رنگ آمیزی یک فلز با یک لایه پوسته پوسته ای از آسیاب می تواند چسبندگی ضعیف و پوسته پوسته شدن داشته باشد. تاریخچه سیم مفتول

 

روغن کاری به دلیل طولانی بودن انتظار فلز در بین فرآیند تشکیل و ساخت نهایی انجام می شود. بدون روغن کاری ، این فلز با سرعت بیشتری تخریب می شود و در صورت لزوم برای ساخت مناسب نیست.

 

ترشی و روغن کشی اغلب در پایان مراحل شکل گیری در آسیاب فلزی انجام می شود زیرا دیگر نیازی به تماس غلطک کثیف یا سایر قطعات تجهیزات آسیاب با فلز تشکیل شده اخیر نیست. اسیدشویی و روغن کاری چیست یک استثنا در این مورد این است که اگر یک فلز نورد گرم قبلاً لازم باشد نورد سرد شود. فرآیند غلتک سرد زمانی موثرتر است که هیچ آلودگی سطحی روی فلز وجود نداشته باشد.

 

انواع فلزات ترشی و روغنی هستند؟

بسیاری از آلیاژهای فولاد اغلب ترشی و روغن کاری می شوند. فولادهای نورد گرم اغلب دارای مقیاس آسیاب هستند که باید برداشته شوند. هنگامی که ترشی مقیاس آسیاب را از بین برد ، فولاد به دلیل قرار گرفتن در معرض سطح ، بسیار مستعد زنگ زدگی است. روغن کاری بعد از ترشی مانع این امر می شود. اسیدشویی و روغن کاری چیست اگر مقدار زیادی از عناصر آلیاژی در آلیاژ فولاد وجود داشته باشد ، در این صورت باید از فرآیند های ترشی پیچیده تری استفاده شود و یا از اسیدهای مایعات ترشی قوی استفاده شود. استانداردهای ورق آجدار

فولادهای ضد زنگ نیز اغلب ترشی و روغن کاری می شوند. مشابه فولادهای کربنی با مقدار زیادی عناصر آلیاژی ، فولادهای ضد زنگ به ترشی م effectivelyثر به اسیدهای قدرتمند نیاز دارند.

آلیاژهای آلومینیوم گاهی اوقات برای کاربردهای خاص خاص ترشی می شوند.

مس ، برنج ، برنز و سایر آلیاژهای مس نیز اغلب ترشی و روغن کاری می شوند. ترشی و روغن گیری از تشکیل لایه اکسید مس سبز به رنگ مس جلوگیری می کند.

سوپرمارکت های فلزی

سوپرمارکت های فلزی بزرگترین تامین کننده فلز کم حجم در جهان با بیش از 90 فروشگاه آجر و ملات در سراسر ایالات متحده ، کانادا و انگلستان است. ما متخصص فلز هستیم و از سال 1985 خدمات و محصولات با کیفیت مشتری ارائه می دهیم.

 

در سوپرمارکت های فلزی ، ما طیف گسترده ای از فلزات را برای کاربردهای مختلف عرضه می کنیم. سهام ما شامل: فولاد ضد زنگ ، فولاد آلیاژی ، فولاد گالوانیزه ، فولاد ابزار ، آلومینیوم ، برنج ، ب اسیدشویی و روغن کاری چیست