خوب پروتکل PMI خود را تنظیم کنید

تجزیه و تحلیل فلز جوش:

ایمنی و پیشگیری از حوادث مهمترین نگرانی در صنعت پالایش نفت و پتروشیمی است. تصادفات مرگبار در پالایشگاه ها و سکوهای نفتی را می توان به اجزای معیوب یا تقلبی ساختمان فلزی ، خوردگی سولفیدیک لوله کشی و تجهیزات و یا اینکه لوله کشی از موادی ساخته شده است که مشخصات آن را ندارد ، به ویژه مواد جوشکاری نشده یا آلیاژ ساخته شده به طور نا مناسب. خوب پروتکل PMI خود را تنظیم کنید.

پروفیل ساختمانی ۳ میل ۱۰۰*۱۰۰

Flux Core Arc Welding (FCAW) یک فرآیند جوشکاری اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک با استفاده از یک سیم لوله ای است که در سراسر هسته داخلی آن با شار پر می شود و بهترین ویژگی های جوشکاری فلزی محافظ فلزی (SMAW) و جوشکاری قوس فلزی گاز (GMAW) را دارد. . شار با تولید گازهای محافظ پیشرفت در فناوری مرتب سازی قراضه که باید در کنفرانس بازیافت آلومینیوم مورد بررسی قرار گیرد در هنگام رسوب فلز جوش ، محافظت لازم را از شرایط جوی فراهم می کند. ترکیبات اضافی موجود در الکترود مزایای قابل توجهی دارند:

تشکیل پوشش سرباره بر روی سطح جوش برای محافظت از آن در هنگام انجماد
تهیه اکسیدکننده ها و پاک کننده هایی که باعث خالص سازی و تولید فلز جامد جوش می شوند خوب پروتکل PMI خود را تنظیم کنید

افزودن عناصر آلیاژی به فلز جوش باعث افزایش مقاومت و سایر خصوصیات می شود.

سیم لوله جوشکاری

ترکیب شیمیایی سیم الکترود و هسته شار ، در ترکیب با گاز محافظ ، ترکیب فلز جوش و خصوصیات مکانیکی جوش را تعیین می کند. در بسیاری از موارد ، هنگام انجام آزمایش شناسایی مثبت ماده (PMI) روی قرقره فلزی جوش ، این عناصر آلیاژی اضافی دیده نمی شوند. برخی از نمونه های این نوع آزمایش در مواد جوشکاری فولاد ضد زنگ می تواند باعث عدم وجود عناصر تثبیت کننده کلیدی لازم برای تأمین خواص مکانیکی برای کاربرد مورد نظر شود: خوب پروتکل PMI خود را تنظیم کنید بازیافت فلزات عناصر نادر زمین: آیا به هر حال امیدی وجود دارد؟ (قسمت 1)

عدم وجود مولیبدن (Mo) در 316ss
عدم وجود نیوبیوم (Nb) در 347ss
* توجه به هنگام تأیید مواد موجودی FCAW مهم است ، بهترین روش تهیه “دکمه” یا “پد” فلز جوش برای تجزیه و تحلیل فلز جوش رقیق نشده است.

با سختگیری فزاینده مقررات ایمنی صنعتی ، اکنون فرآیند بازرسی و تجزیه و تحلیل مواد جداگانه جداگانه یک نگرانی اساسی است. A Bird’s Eye View چگونه خدمه PMI واقعی لوله ها را بررسی می کنند بهترین روشهای امروز آزمایش 100٪ از مواد مهم به عنوان بخشی از برنامه QA / QC است. خوب پروتکل PMI خود را تنظیم کنید

برای کمک به جلوگیری از وقوع حوادث ، تجزیه و تحلیل مقدماتی لوله کشی و تجهیزات با فناوری فلورسانس اشعه ایکس قابل حمل (XRF) یک راه حل ایده آل برای اطمینان از اطمینان از کیفیت مواد انتخاب شده جوش در هنگام بازرسی ، جوشکاری / ساخت و تولید و بررسی نقاط نهایی بازرسی نهایی ارائه می دهد . یک تجزیه و تحلیل دستی XRF در این زمینه می تواند به سرعت به بررسی آلیاژها در چند ثانیه چرا آنالایزر XRF به WiFi نیاز دارد؟ ، بازیابی ردیابی مواد از دست رفته و جداسازی جوش های تمام شده برای تأیید ترکیب مواد پرکننده و میزان رقت ، و همچنین تأیید یکپارچگی لوله کشی فرآیند ، دریچه ها و مخازن واکنش بپردازد. خوب پروتکل PMI خود را تنظیم کنید

رویه ها و مشخصات قابل استفاده ممکن است رهنمودهایی برای معیارهای مناسب تهیه نمونه جوش برای کاربردهای خاص ارائه دهد. آزمایش فرآیند SMAW با شار پوشاننده خارج الکترود مشابه است.

در مقاله بعدی ما ، نمونه ای از آزمایش PMI یک قرقره FCAW فولاد ضد زنگ 347 در شرایط تحویل در مقابل شرایط جوش داده شده را نشان خواهیم داد. خوب پروتکل PMI خود را تنظیم کنید اندازه گیری سریع اشعه ایکس برای ساخت فلز تخت

این مقاله را به اشتراک بگذارید