محاسبه قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 آهن رسان

استفاده از مصالح ساختمانی و مقاطع فولادی همواره از مهم‌ترین دغدغه هایی است که کارشناسان ساختمان و مهندسین دارند ورق فولادی یکی از این مقاطع است که کاربردهای زیادی در زمینه ساخت و ساز همچنین در زمینه های صنعتی دیگر دارد. قیمت ورق ST52 یکی از موضوعات مهم همیشه بازار آهن می باشد زیرا این ورق فولادی کاربرد وسیع در صنایع مادر دارد. آنچه آن را محبوب ساخته ویژگی‌هایی است که از فولاد ST52 به ارث می‌برد یک فولاد آلیاژی با کیفیت که در کارخانه های ذوب ساخته می‌شود و در شکل شمش بیلت اسلب و تختال پولادی عنوان مواد اولیه برای ساخت انواع ورق فولادی ST52 با گریدها و استانداردهای مختلف استفاده می شود. برای خرید ورق سیاه ST52 داشتن اطلاعاتی ضروری است زیرا کیفیت این ورق تا حد زیادی به این موارد بستگی دارد. در ادامه مطلب می خواهیم به طور مفصل در مورد روش خرید انواع ورق فولادی تشخیص ورق سالم و استاندارد همچنین ویژگی‌های ورق سیاه و کارخانه های سازنده آن صحبت کنیم با ما همراه باشید و قیمت روزانه انواع مقاطع فولادی را در سایت ما مشاهده بفرمایید.

ورق ST52 چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

نوعی ورق آلیاژی است یعنی فولاد مورد استفاده برای ساخت آن فولاد آلیاژی کم کربن می باشد خصوصیات مکانیکی و فیزیکی بسیار خوبی دارد که به عناصر سازنده آن وابسته است از نظر وزنی چگالی کمتری نسبت به ورق سیاه معمولی یا همان ST37 دارد بنابراین در کاربردهایی که لازم است تا وزن ساختمان کم باشد به جای ورق سیاه معمولی از ورق سیاه صنعتی یا همان ST52 استفاده می شود. برای ساخت این ورقه فولادی از روش نورد کاری گرم استفاده می‌شود که در این روش مواد اولیه فولاد ST52 را که در قالب شکمش یا تختال می باشد را درون کوره های ذوب قرار داده و دمای آن را تا بالای ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد زیاد می کند در این دما فولاد به نقطه خمیری و ذوب می رسد سپس آن را که قابلیت شکل پذیری بالایی دارد تحت غلتک کاری قرار می دهند غلتک های بزرگ و قدرتمند این فولاد را نورد کرده و ضخامت آن را کم و بر طول آن می افزایند. نبرد کاری فولاد آنقدر ادامه پیدا می‌کند تا ورق در ابعاد و ضخامت دلخواه ایجاد شود سپس آن را برش داده و از طریق نقاله در محلی به آرامی سرد می‌کند دقت داشته باشید که ورق ST52 که نوعی ورق سیاه محسوب می شود ظاهر چندان جالبی ندارد و برای تمیز کردن روغن ها آلودگی های سطحی و پوسته ها می بایست آن را اسید شویی کرد.

قیمت ورق st52

این عناصر باعث می‌شوند تا چگالی فولاد ST52 در حدود ۸ گرم بر سانتی متر مکعب باشد. با اینکه ورق ST37 یعنی ورق فولاد کربنی سیاه پرکاربردترین و مهم ترین ورق ساختمانی است اما در مواردی که کاهش وزن ساختمان اهمیت داشته باشد از ST52 استفاده می‌شود. از دیگر ویژگی های مکانیکی فولاد ST52 می‌توان به درصد زیاد طول ۲۲ ضریب الاستیسیته ۲۱۰ دمای فورجینگ ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد و دمای سخت شدن و دمای تمپرینگ ۸۶۰ تا ۸۹۰ درجه سانتی گراد اشاره کرد.

کاربرد ورق st52 آهن رسان

ورق سیاه صنعتی با ویژگی هایی که دارد برای کاربرد های ساختمانی سازه های عمرانی پل سازی سد سازی ساخت انواع قطعات ماشین آلات ساخت تسمه و چهار پهلو شاسی ماشین آلات سنگین دیواره قطعات صنعتی بازویی بیل مکانیکی جرثقیل پل ریل و امثال این‌ها استفاده می شود.

نکات مهم در هنگام خرید ورق فولادی ST52

هر نوع محصول فولادی باید دارای استانداردها و ویژگی هایی باشد تا موجب سودهای شود در غیر این صورت ممکن است ضرر های زیادی را به همراه داشته باشد دقت داشته باشید که قیمت ورق فولادی ممکن است بر اساس عوامل زیادی در نوسان باشد بنابراین ورق ST52 ارزان هرگز به معنی بد بودن یا غیر استاندارد بودن آن نیست شما باید بتوانید کارخانه های سازنده این ورق فولادی را به خوبی بشناسید علائم تجاری اقتصادی آن‌ها را تشخیص دهید و استانداردهای ورق سیاه صنعتی را به خوبی بدانید. باید بدانید که ورق آلیاژی است ۵۲ چه شرایطی برای انبارداری نیاز دارد و یا برای برش زدن آن از چه ابزارهای برشی باید استفاده کرد تا خواص مکانیکی و شیمیایی آن از بین نرود و یا تغییر نکند. استانداردهای ساخت ورق ST52 در ایران و جهان کدم‌اند و چه ویژگی هایی دارند.

ورق صنعتی آهن رسان 

قیمت ورق 50 گالوانیزه در مشهد قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق اکسین st3 قیمت ورق کاشان در وب سایت آهن رسان قیمت ورق کرکره ۶۰قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق کاویان محاسبه آنلاین وزن ورق استیل قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه وزن ورق گالوانیزه مشخصات ورق st52 قیمت ورق سیاه 1.5 میل نمودار قیمت ورق سیاه  قیمت و وزن ورق گالوانیزه مشخصات ورق st52 قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه آنلاین وزن ورق سیاه محاسبه گر وزن ورق محاسبه وزن فولاد mo40 محاسبه آنلاین وزن ورق استیل در کانال واتساپ آهن رسان  محاسبه وزن ورق استیل  قیمت ورق st37 فولاد مبارکه قیمت ورق آهن صنعتی در واتساپ آهن رسان  نمودار قیمت ورق سیاه قیمت محصولات فولاد مبارکه ورق مشکی قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت ورق سیاه آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

قیمت ورق st52

بهترین روش ساخت استاندارد

تولید ورق سیاه صنعتی کدام است. نکته بسیار مهم قبل از خرید ورق سیاه ST52 توجه به استاندارد ساخت آن و نرمالیزه بودن یا نبودن آن همچنین به تست‌های التراسونیک می باشد. تست التراسونیک روشی برای تشخیص عیب های سطحی و زیرسطحی در ورق همچون تورق حفره ترکیدگی پوسته شدن انقباض پیوستگی ناقص و غیره است. برای استعلام فوری قیمت ورق فولادی ST52 بر اساس کارخانه سازنده با ما تماس بگیرید در سایت ما لیست قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان و قیمت ورق اکسین اهواز به صورت روزانه درج می شود.