بازیافت فلزات عناصر نادر زمین: آیا به هر حال امیدی وجود دارد؟ (قسمت 1)

 

پروفیل ساختمانی ۳ میل ۱۴۰*۱۴۰

عناصر نادر زمین (REE) اجزای اساسی در لوازم الکترونیکی مصرفی مانند تلویزیون ها ، رایانه ها ، دوربین ها و تلفن های همراه و همچنین آهن ربا های با قدرت بالا ، لامپ های فلورسنت ، مبدل های کاتالیزوری و آلیاژهای فلزی هستند. دشواری استخراج REE ها و انحصار چینی ها در بازار ، علاقه به بازیافت فلزات را از دستگاه های الکترونیکی استفاده شده به عنوان منبع جایگزین ایجاد کرده است. با این حال ، بسیاری از دستگاه ها حاوی کمتر از یک گرم REE با ارزش هستند و به گونه ای طراحی شده اند که جدا شدن فلزات از سایر اجزا دشوار است. پس از حذف آنها ، REE ها باید جدا و خالص شوند و باید با مواد دیگر ترکیب شوند تا محصولات قابل استفاده ایجاد شود. بازیافت فلزات عناصر نادر زمین: آیا به هر حال امیدی وجود دارد؟ (قسمت 1)

 

 

چند سال پیش ما در تلاش برای بازیابی REE ها در پست ، بازیافت عناصر نادر زمین: هایپ یا امید؟ آیا چیزی تغییر کرده است؟ گزارش های اخیر نشان می دهد که روشهای عملی و اقتصادی قابل بازیافت REE ها ممکن است در افق باشد. Agmetalminer.com گزارش داد که تیمی از محققان در موسسه پلی تکنیک Worcester ممکن است برای بازیافت نئودیمیم ، دیسپروزیم و praseodymium از واحدهای محرکه و موتورهای اتومبیل های برقی و هیبریدی دور انداخته شده ، از نظر فنی و تجاری نیز یک وسیله مناسب داشته باشند. روش آنها مبتنی بر فناوری مبتنی بر آب است ، یکی از سه فرآیند اصلی استخراج REE ، سایر موارد تصفیه سرباره الکتریکی و استخراج فلز مایع است.چرا آنالایزر XRF به WiFi نیاز دارد؟

 

بر اساس مقاله ای در وب سایت آزمایشگاه ملی Oak Ridge ، شرکای تحقیقاتی موسسه مواد ابزار تجارت ساخت فولاد بحرانی وزارت انرژی ایالات متحده (CMI) سیستم استخراج با حلال غشا را به ایالات متحده نادر زمین ، شرکت داده اند. این فناوری جدید فرآیند بازیافت مواد حیاتی از پسماندهای الکترونیکی را با استفاده از ترکیبی از غشاهای الیاف توخالی ، حلالهای آلی و مواد استخراج کننده خنثی برای بازیابی انتخابی عناصر خاکی کمیاب مانند نئودیمیم ، دیسپروزیم و پرازودیمیم ساده می کند. این عناصر عملکرد اصلی در آهن ربا های دائمی مورد استفاده در اتومبیل ها ، تلفن های همراه ، درایوهای دیسک سخت ، رایانه ها و موتورهای الکتریکی دارند. بازیافت فلزات عناصر نادر زمین: آیا به هر حال امیدی وجود دارد؟ (قسمت 1)

 

 

سرانجام ، شرکت اپل یک روش بازیافت را به روش خود برای بازیابی REE ها و سایر فلزات ایجاد کرده است. Business Insider اخیراً گزارش داده است که اپل از یک سیستم رباتیک به نام Liam برای بازیابی مواد با ارزش از آیفون های دست دوم استفاده می کند. به گفته اپل ، این سیستم می تواند هر 11 ثانیه یک آیفون 6 را از بین ببرد تا قطعات آلومینیوم ، مس ، قلع ، تنگستن ، کبالت ، طلا و نقره را بازیابی کند. مقاله دیگری از Business Insider نشان می دهد که اپل بیش از یک تن طلا را از تلفن ها و رایانه های قدیمی بازیابی کرده است که ارزش آن چیزی کمتر از 40 میلیون دلار است. نحوه ساخت یک صفحه مغناطیسی با بودجه

 

در حالی که فن آوری های بازیافت REE هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارند ، تلاش ها برای ادامه روند پیش بینی تقاضا برای محصولاتی که به تولید آنها کمک می کنند و همچنین تکمیل فرآیند استخراج دشوار و پرهزینه برای این فلزات ، ادامه خواهد یافت. استخراج REE چالش برانگیز است زیرا به ندرت به صورت خالص وجود دارد. آنها معمولاً در بیش از یک ماده معدنی متمرکز شده اند و هر ماده معدنی به یک تکنولوژی استخراج و فرآوری متفاوت نیاز دارد. بسته به نوع پروژه REE ، بازیافت فلزات عناصر نادر زمین: آیا به هر حال امیدی وجود دارد؟ (قسمت 1)

آنالایزرهای قابل حمل XRF ابزارهای مفیدی هستند که می توانند سنجش های REE و سایر عناصر را در هر زمان از نمونه های زمین شناسی در زمان واقعی انجام دهند. آنها همچنین می توانند در تشخیص اینکه الکترونیک ، از جمله صفحه مدار چاپی (PCB) به پایان می رسد ، منجر می شود ، خاتمه می یابد ، لحیم کاری و اتصالات داخلی / خارجی حاوی مواد محدود شده است کمک می کند. مطمئناً نمی خواهید مواد سمی از جمله سرب ، جیوه و کادمیوم را بازیافت کنید. بیایید این آلاینده ها را از محصولات آینده دور کنیم. بازیافت فلزات عناصر نادر زمین: آیا به هر حال امیدی وجود دارد؟ (قسمت 1) کاربردهای ریخته گری