روند ساخت آهن و فولاد

آهن دومین فلز فراوان در پوسته زمین است (بعد از آلومینیوم) و آهن بیشتری از تمام فلزات دیگر ساخته شده ساخته می شود. سنگ معدن ها که عمدتا اکسیدها هستند ، در دمای بالا در کوره بلند به آهن با کربن (کک) تبدیل می شوند. بیش از 98٪ این مقدار مستقیماً به فولاد تبدیل می شود ، حتی پس از خروج از کوره ای که ساخته شده مجاز به جامد شدن نیست. مقدار نسبتاً کمی به عنوان چدن و ​​فرفورژه استفاده می شود. روند ساخت آهن و فولاد

پروفیل ساختمانی ۲میل ۲۰*۴۰

قیمت پروفیل و انواع آن را بشناسید

 موارد استفاده از آهن

بخش بسیار کمی از آهن به عنوان چدن استفاده می شود. این ماده در حدود 92٪ خالص است و حاوی مقداری کربن (5-5٪) است که باعث شکنندگی آن می شود ، همراه با مقادیر کمتری از سیلیکون (1-3٪) ، منگنز ، فسفر و گوگرد به عنوان ناخالصی. به طور سنتی برای محصولاتی مانند رادیاتورهای گرم کننده ، شومینه ها ، ناودانها ، بولاردها و ستون های لامپ استفاده می شد. با این حال ، به دلیل شکنندگی و تمایل به زنگ زدگی ، برای بیشتر این موارد با مواد دیگری جایگزین شده است ، اگرچه اشیا cast چدنی هنوز هم به دلیل ویژگی های زیبایی آنها ساخته می شوند.

آهن فرفورژه حاوی کمتر از 15/0 درصد کربن است و با کاهش سنگ آهن در حالت جامد و سپس چکش کاری برای از بین بردن سرباره ساخته شده است. از آنجا که می توانست خم شود و به شکل چکش در بیاید ، برای دروازه های “سنتی” ، مبلمان باغ و سایر محصولات تزئینی استفاده می شد. این مواد اکنون بیشتر از فولاد ساخته می شوند و آهن فرفورژه اصلی دیگر به هیچ وجه تولید نمی شود. روند ساخت آهن و فولاد

تولید سالانه آهن

رشد سریع اقتصادی در چین با گسترش صنایع آهن و فولاد همراه بوده است. تقریباً 50٪ از کل آهن تولید شده در جهان در چین تولید می شود و حدود 1٪ آن در انگلیس تولید می شود.

آشنایی با قیمت آهن و فاکتورهای محاسبه آن

گاز خارج شده از بالای کوره حاوی نیتروژن ، مونوکسیدکربن ، دی اکسید کربن ، هیدروژن ، بخار آب و گرد و غبار است. پس از پاک کردن گرد و غبار ، از گاز مخلوط شده با گاز طبیعی به عنوان سوختی برای گرم کردن آجرهای بسته بندی شده در “اجاق گاز” استفاده می شود. شکل 5 اجاق های آجری از گرمای حاصل از گازهای کوره زباله برای پیش گرم کردن استفاده می کنند هوای ورودی قبل از عبور از لوله شلوغ و توآیرها را داخل کوره بلند قرار دهید.

گرمای این اجاق ها برای گرم شدن قبل از انفجار هوا استفاده می شود. این اقدامات صرفه جویی در انرژی تأثیر مهمی در اقتصاد کلی عملکرد کوره بلند دارد. اقدامات دیگر شامل استفاده از هوای غنی شده با اکسیژن در انفجار ، استفاده از هیدروکربن ها به عنوان سوخت های کمکی ، کارکرد کوره با فشار بالاتر ، به حداقل رساندن استفاده از سنگ آهک و تهیه مواد اولیه به منظور انجام فرآیندهای شیمیایی درون کوره است. با سرعت بیشتری و از حداقل میزان سوخت استفاده کنید. روند ساخت آهن و فولاد

تولید آهن و فولاد اینفوگرافیک فولاد فرآیندی 24 ساعته در روز و 365 روز در سال است که به تأمین مداوم مواد اولیه و مقدار زیادی انرژی بستگی دارد. طبق گفته انجمن جهانی فولاد ، تولید فولاد خام جهان از 851 میلیون تن (میلی لیتر) در سال 2001 به 1606 تن در سال 2013 افزایش یافته است و متوسط ​​مصرف فولاد در جهان به طور پیوسته از 150 کیلوگرم در سال 2001 به 225 کیلوگرم در سال 2013 رسیده است.

تقاضای زیاد برای سنگ آهن ، کک و فولاد قراضه ، افزایش هزینه های انرژی و ادغام صنعت ، تولیدکنندگان فولاد را بر آن داشته است تا روش های جدیدی برای به دست آوردن کارایی برای ادامه رقابت حفظ کنند. روشهای تولید با استفاده از مواد اولیه در طی دهه گذشته به طور قابل توجهی بهبود یافته است و تولید مبتنی بر قراضه بخش عمده ای از کل فولاد را به خود اختصاص داده است.

قیمت لوله و انواع مدل های آن را بشناسید

فولاد در درجه اول در یک فرآیند دو مرحله ای ساخته می شود. در مرحله ساخت فولاد اولیه ، آهن مایع توسط فرایند اصلی کوره اکسیژن (BOF) یا ذوب فولاد قراضه یا آهن احیا شده مستقیم (DRI) در کوره قوس الکتریکی به فولاد تبدیل می شود. فولاد سازی ثانویه یک فرآیند تصفیه است که در آن فلزات آلیاژی اضافه می شوند و ناخالصی ها از بین می روند. روند ساخت آهن و فولاد

برای بررسی اجمالی محصولاتی که هر مرحله از فرآیند تولید آهن و فولاد را ممکن می سازد ، از مواد اولیه ورودی تا خط نهایی نهایی ، این اینفوگرافیک را بررسی کنید.