آیا فولاد TOR و فولاد HYSD یکسان هستند یا متفاوت؟

شباهت و تفاوت فولاد TOR و فولاد HYSD را می توان در  استحکام عملکرد بالا تغییر شکل میله نام برد. این نام نشان می دهد که کیفیت مشابه تری نسبت به فولاد ملایم دارد. میله های فولادی HYSD و TOR در صنعت ساخت و ساز بسیار مشهور هستند. اگرچه همه آنها در حین مونتاژ تحت تیمارهای حرارتی و مکانیکی قرار می گیرند ، اما تمایز اصلی بین این دو میله در روش خاص تولید است. آیا فولاد TOR و فولاد HYSD یکسان هستند یا متفاوت؟

پروفیل ساختمانی ۲میل ۲۰*۱۰

HYSD در مواردی که نیازهای سختی زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد. HYSD با تکیه بر محتوای کربن به تدریج ضعیف است. آنها به عنوان Fe415 ، Fe500 یعنی Fe 415 و Fe 500 درجه بندی می شوند. TOR نوعی فولاد HYSD است که میله های فولادی برای فرآیند اجباری عملیات حرارتی و تغییر شکل پیچ خوردگی سرد به آن می روند. چنین تغییر شکل هایی باعث بازگشت بهتر همبستگی به فولاد و ایجاد پیوند با ماده جامد می شوند. کمترین لغزش در سیمان وجود دارد و باعث می شود که میله های تغییر شکل یافته با بازده بالا دارای کیفیت عملکرد بیشتری نسبت به فولاد ملایم باشند ، اما نسبت به میله های فولادی TMT تمایل زیادی به تغییر شکل دارند.

آشنایی با قیمت آهن و فاکتورهای محاسبه آن

میله های TMT به دلیل خاموش شدن سریع و تعدیل سریع فرآیند تولید ، خواص مقاوم در برابر خوردگی بهتر از میله های HYSD را ترجیح داده اند. میله های TMT به دلیل ریزساختار خمشی در مرکز و کریستالی سخت در خارج از سطح فولاد TMT ، در تضاد با HYSD قرار دارند ، لایه بیرونی بیشتری دارند. میله های HYSD علاوه بر این میله های فولادی TOR و میله های فولادی CTD را نیز در خود جای داده اند. هر دو میله TOR و میله HYSD با استفاده از تمایل دما تحویل می شوند. آیا فولاد TOR و فولاد HYSD یکسان هستند یا متفاوت؟

هزینه میله های HYSD تقریباً معادل فولاد خفیف است ، با این وجود استفاده از میله های HYSD باعث اقتصاد عمومی می شود زیرا اندازه گیری فولاد مورد نیاز به دلیل کیفیت بالاتر آن کمتر است. مقدار زیادی از فولاد (حدود 40 میلیون تن) از سال 1967 به دلیل جایگزینی فولاد TOR توسط فولاد خفیف ، در هند پس انداز شده است.

موارد استفاده از HYSD و TOR BARS:

هزینه حمل و نقل زیاد است

مقاوم در برابر خوردگی

ایرادات سطح در پیچش عادی

شکل پذیری کمتر

مصرف فولاد در سنگین وزن

مقاومت کششی کم

فرآیند عملیات حرارتی:

فولاد HYSD بسیار شبیه میله های TMT از طریق عملیات حرارتی عمل می کند ، اما ابزار پیروی از آن کاملاً خارق العاده است. میله های HYSD تحت عملیات حرارتی ساخته می شوند. در طی فرآیند تولید میله های HYSD پس از فرآیند عملیات حرارتی ، میله های فولادی برای قالب گیری یا گرم می شوند و یا به صورت سرد در می آیند. با اطمینان از روش عملیات حرارتی ، میله های گرم شده از طریق نورد گرم یا پیچ خوردگی سرد شکل می گیرند. در نتیجه ، میله های HYSD نیز به همین ترتیب در معرض انواع مختلف درمان مکانیکی و حرارتی قرار می گیرند. TOR واقعاً انقباض یک سازمان فولادی در لوکزامبورگ است که معادل CTD ،  آیا فولاد TOR و فولاد HYSD یکسان هستند یا متفاوت؟

قیمت پروفیل و انواع آن را بشناسید

نوع کوتاه فولاد تغییر شکل یافته پیچ خورده سرد است. TOR اساساً نوعی فولاد HYSD است که به دنبال عملیات حرارتی ، سیم پیچ سرد و اعوجاج را تجربه می کند. میله های TOR دارای تغییر شکل سطح هستند که پس از گرفتن قطب از طریق روش کششی ایجاد می شوند. این اعوجاج ها پیوند بهتری را با بتن به وجود می آورند ، در حالی که طولانی شدن میله کیفیت عملکرد را بهبود می بخشد. لغزش در بتن که از خطاهای بد سطح آسیب پذیر است ، محدود است و این دو ماده با شدت بیشتری دنبال می شوند. دو نوع میله فولادی TOR قابل دسترسی است. آنها Fe-415 و Fe-500 هستند. آیا فولاد TOR و فولاد HYSD یکسان هستند یا متفاوت؟

عدد مربوط به انتساب کشش میله را در n / mm2 نشان می دهد. به این میله ها تغییر شکل دنده در سطح سطحی داده می شود با این هدف که پیوند بین سیمان و فولاد بهبود یابد. این میله ها در عرض های 8 ، 10 ، 12 ، 16 ، 20 ، 22 ، 25 ، 28 و 32 میلی متر قابل دسترسی هستند. این روزها این میله ها به عنوان تقویت کننده جایگزین میله های فولادی ملایم می شوند زیرا کیفیت آنها در کشش و پیوند بالاتر است. از اینها به عنوان میله های بادی نیز استفاده می شود.

میله های TOR میله های فولادی است که برای اهداف عمومی مانند ساخت جاده ها ، سازه های ساختمان ، پل ها استفاده می شود زیرا استانداردهای کیفیت استاندارد را برآورده می کند. تمایز قابل توجه بین سه نوع میله های فولادی در روش مونتاژ آنها نهفته است. میله های TMT خاموش شدن آب را تجربه می کنند در حالی که تور و میله های HYSD بیشتر دچار پیچ خوردگی سرد یا نورد گرم می شوند. آیا فولاد TOR و فولاد HYSD یکسان هستند یا متفاوت؟

استعلام قیمت ناودنی