نقش روی در فولاد گالوانیزه

روی بخشی اساسی از جهان طبیعی است. روی به طور طبیعی در پوسته زمین ، در آب در چاه ها ، اقیانوس ها ، سطح زمین ، در جو و در هر سلول از موجودات زنده وجود دارد.در نگاه اول ، به نظر نمی رسد روی عنصر اساسی برای استحکام ساختارهای فلزی باشد. روی خالص در دمای اتاق شکننده است. قیمت ناودانی نورد سجاد در مشهد این یک عنصر نسبتاً واکنش پذیر است. روی خالص روی خالص را خیلی طولانی نمی ماند. حتی دی اکسید کربن موجود در هوا نیز با آن واکنش نشان می دهد.اما ، بیشتر روی طبیعی جهان به آهن بستگی دارد. آیا فولاد گالوانیزه زنگ می زند متداول ترین سنگ معدن روی ، اسفالریت است که همیشه حاوی آهن است. فرآیند گالوانیزه سازی از سازگاری طبیعی روی و آهن استفاده می کند تا یک فرم منحصر به فرد با دوام و مقرون به صرفه از فولاد مورد استفاده در ساخت و ساخت در سراسر جهان ایجاد کند.

نقش روی در فولاد گالوانیزه

گالوانیزه آهن رسان

این احتمال وجود دارد که شما از قبل چیزی در مورد گالوانیزه می دانید. این فرآیند آشنایی با غوطه وری فولاد در روی مذاب برای ایجاد مقاومت در برابر خوردگی فولاد است. یک لایه نازک روی ، فقط 0.80 میل (20 میلیونیمم متر) ضخامت ، می تواند فولاد را تا یک قرن و گاهی بیشتر ادامه دهد.  آبکاری روی گالوانیزه قبل از اینکه به نگهداری جدی نیاز داشته باشد. گالوانیزه کردن یک فوت مربع فولاد فقط یک اونس یا شاید کمی کمتر به یک فوت مربع فولاد اضافه می شود که به عنوان یک عنصر سازه ای یا در ساخت فلز استفاده می شود. اما چرا مقدار کمی روی باید تفاوت زیادی در طول عمر و مقرون به صرفه بودن فولاد ایجاد کند؟

قیمت ورق صنعتی در تهران

قیمت روز ورق صنعتی  در وب سایت آهن رسان به نشانی https://ahanresan.ir/st52/  قیمت ورق آهن کیلویی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق سیاه قیمت ورق برشی قیمت ورق روغنی قیمت ورق رنگی قیمت ورق st52 قیمت ورق قطعات قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه تاراز قیمت ورق کانال کولر قیمت ورق آهن کیلویی قیمت ورق سیاه قیمت ورق st52 قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق اکسین در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

چگونه گالوانیزه از فولاد محافظت می کند

همه می دانند که آهن زنگ می زند. تجمع اکسیداسیون بر روی فولاد تصفیه نشده می تواند منجر به خرابی فاجعه بار ترانس های پل و تیرهای پشتیبانی و خرابی قطعات مکانیکی شود.قیمت نبشی پرسی در تهران  روند زنگ زدگی اکسیداسیون است. یک اتم آهن دو الکترون به یک اتم اکسیژن اهدا می کند (یا به عبارت دقیق تر ، دو اتم آهن به سه اتم اکسیژن الکترون می دهد و یک کمپلکس با چندین مولکول آب تشکیل می دهد) و در نتیجه ضعف ، پوسته پوسته شدن و مداوم ضعیف شدن است قطعه فولادی.نقش روی در فولاد گالوانیزهمس همچنین می تواند “زنگ بزند”. دو اتم مس می تواند به یک اتم اکسیژن الکترون اهدا کند و اکسید کپسر تشکیل دهد. این ترکیب در برابر عملکرد اسیدهای ناشی از آلودگی هوا و باران های اسیدی آسیب پذیر است. مزایای استفاده از فولاد سازه ای در فیلیپین برای ساخت و ساز شما هرگز مایل نیستید از اکسید فنجان به عنوان مصالح ساختمانی استفاده کنید.

اما ، یک لایه مس روی فولاد قرار دهید و اتفاق غیر منتظره ای می افتد. گالوانیزه سازی باعث ایجاد باتری بسیار کم مصرف می شود. لایه مسی در خارج از قطعه به عنوان آند عمل می کند و آهن داخل قطعه به کاتد تبدیل می شود. الکترونها را به داخل آهن می فرستد. این الکترون ها باعث نمی شوند آهن با اکسیژن تعامل داشته باشد. مس به عنصر “قربانی” تبدیل می شود. این ترکیب از دو فلز با کمی واکنش متفاوت نه تنها برای سالها بلکه برای دهه ها از خوردگی قابل توجهی جلوگیری می کند.نقش روی در فولاد گالوانیزهبنابراین ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مقداری فولاد را روی روی ذوب کنید و گالوانیزه می کنید؟ نه کاملا.

حداکثر مقداربه درصد حداقل مقداربه درصد نشان اختصاری عناصر
%6 %2 Si سیلسیم
%35 Fe آهن
%1 Cu مس
%1 Mn منگنز
%9 %45 Mg منیزیم
%1 Cr کروم
%1 Zn روی
%1 Ti تیتانیوم
%15 سایر عناصر

خط گالوانیزه

تعریف ورق گالوانیزه در کانال قیمت گذاری آهن رسان  استیل گالوانیزه چیست الکترو گالوانیزه چیست گالوانیزه گرم قطعات فولادی گالوانیزه گرم چیست خوردگی گالوانیزه فرق ورق گالوانیزه با آهن ورق گالوانیزه 50 ورق گالوانیزه قیمت قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر قیمت ورق گالوانیزه 6 متری قیمت و وزن ورق گالوانیزه در وب سایت رسمی آهن رسان به آدرسwww.ahanresan.ir  قیمت ورق گالوانیزه شیروانی قیمت ورق گالوانیزه شهرکرد قیمت ورق گالوانیزه کانال کولر ورق فلزی سبک جدول استاندارد تسمه های فلزی وزن کلاف هایی از ورقه فلزی ورق پلیت چیست مشخصات فنی ورق سیاه از کدام فلز می توان ورقه های بسیار نازکی درست کرد انواع ورق ساختمانیش در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

یک هنر برای گالوانیزه کردن وجود دارد

حدس زده اید اولین مرحله در فولاد گالوانیزه برداشتن آن است. عناصر ساختمانی و قطعات بزرگ فولادی که در ساخت استفاده می شود اغلب باید توسط جرثقیل برداشته شوند.سپس باید یک فرآیند تمیزکاری انجام شود. ما در مقالات دیگر با جزئیات بیشتری این فرآیند را مورد بحث قرار می دهیم ، اما مراحل تمیز کردن فولاد قبل از گالوانیزه سازی شامل چربی زدایی ، ترشی و روان شدن است. انتخاب های انجام شده در هر مرحله از فرآیند تمیز کردن ، تفاوت در محصول نهایی را ایجاد می کند.پس از آماده سازی سطح ، قطعه در یک حمام مذاب (830 F) حداقل 98 درصد روی فرو می رود. گالوانیزه با زاویه ای باعث می شود که فولاد داخل کتری پایین بیاید و باعث شود هوا از لوله ها و سایر جیب های احتمالی هوا خارج شود ، بنابراین کل قطعه حتی روکش شده است. خنک سازی به دنبال دارد.نقش روی در فولاد گالوانیزهسرانجام ، بازرسی انجام می شود. فولادی که کاملاً تمیز شده است کاملاً پوشانده شده است ، زیرا روی به فولاد کثیف متصل نمی شود.نقش روی در فولاد گالوانیزه