مکانیک و خواص مواد لوله

خلاصه‌ای کوتاه از مکانیک  لوله‌های کاغذی :

تعداد کمی از مواد و ساختار رایج چنین رفتار مکانیکی پیچیده‌ای را نشان می‌دهند . کاغذ عمدتا ً از الیاف سلولزی تشکیل‌یافته است که توسط پیوندهای هیدروژنی به هم متصل می‌شوند . مرور کلی فرآیند papermaking و ویژگی‌های کاغذ در Chamberlain و Kirwan ( 2013 ) ارایه شده‌است . به طور کلی کاغذ to , مواد ویسکوالاستیک غیر خطی است که هنگامی که در معرض تغییر شرایط رطوبت قرار می‌گیرد  یک واکنش خزش تسریع شده را نشان می‌دهد . لوله‌های کاغذی به طور معمول از paperboard بازیافت شده ساخته می‌شوند.در همین راستا ، لوله‌های paperboard در ساختار ساختاری و ساخت با ابعاد ۴۵۹ طول و قابلیت اتصال وجود دارد. هنگامی که spirally مجروح شد ، یک لوله کاغذی به یک ساختار ناهمسان تبدیل می‌شود چون جهت‌های اصلی این مقاله با جهات اصلی لوله هم تراز نشده است . این ناهمسانگردی آشکار است که حتی یک لوله را در معرض فشار خارجی قرار می‌دهد که باعث چرخش آن می‌شود . بنابراین روش‌های پیچیده‌ای برای طراحی لوله‌های کاغذی برای مصارف سنتی یا غیرسنتی لازم است .مکانیک و خواص مواد لوله

ورق آجدار ۱۲ میل قزاق ۱۲۵۰ رول

قیمت پروفیل و انواع آن را بشناسید

اصطلاح کاغذ ( MD ):

  1. به طور کلی ، لوله‌های از کاغذ تولید می‌شوند که ضخامت آن تا حدود ۰.۳ تا ۱.۲ میلی متر است . این مقاله به طور معمول paperboard نامیده می‌شود ؛ این مقاله بسیار ضخیم‌تر از linerboard ، corrugating میانی یا کاغذی است که برای چاپ و نوشتن کاربرد مورد استفاده قرار می‌گیرد . در این بخش از عبارات ” مقاله ” و ” paperboard ” به جای یکدیگر استفاده می‌کنیم . برای تولید کاغذ ، یک ترکیب رقیق از فیبرها در آب روی یک صفحه پخش می‌شود ، فشار داده می‌شود و سپس برای تشکیل یک برگه کاغذ خشک می‌شود . این فرآیند یک همترازی ترجیحی فیبرها را در جهت تولید می‌کند که این مقاله به نام جهت ماشین به اصطلاح کاغذ ( MD ) ساخته شده‌است . به همین دلیل استحکام و استحکام مقاله در جهت عمود بودن آن در جهت عمود بر عرض یک دستگاه کاغذ ، جهت ماشین متقابل نامیده می‌شود به طور معمول ، خواص MD ۱.۵ برابر بیشتر از ویژگی‌های سی‌دی است . با این حال ، آن جهت ضخامتاست که کاغذ را به یک ماده بسیار منحصر به فرد تبدیل می‌کند .
  2. مدول ZD کاغذ معمولا ً ۱۰۰ برابر کم‌تر از مدول MD است . این مدول بسیار پایین دارای مزیت ساختاری منحصر به فرد برای موادی مانند فیلم و کاغذ است که مورد بحث قرار خواهد گرفت. مقادیر مدول orthotropic برای تولید کارتن شیر ، ۷.۴۴ GPa ( MD ) ، ۳.۴۷ GPa ( CD ) و ۰.۰۳۹ GPa ( ZD ) ( Mann و همکاران ، ۱۹۸۰ ) گزارش شده‌است . این آزمایش نیازمند کاغذ سازی در شرایط استاندارد رطوبت نسبی ( RH ) و دما : ۵۰ % RH و ۲۲ C است. چنین conditioning مورد نیاز است چون تمام خواص کاغذی نسبت به تغییرات در مقدار رطوبت و دما حساس هستند . به عنوان مثال ، نمونه‌های conditioning linerboard در ۸۰ % RH برای کاهش قدرمطلق تا ۳۲ % در MD و ۳۸ % در سی‌دی در مقایسه با نمونه‌های مطابق با نمونه‌های مناسب در ۲۰ % RH نشان‌داده شده‌است.مکانیک و خواص مواد لوله

محاسبه قیمت ورق A516

کاربرد کاغذ:

استفاده از کاغذ در کاربردهای ساختاری نیازمند توانایی مقاومت در برابر باره‌ای وابسته بهزمان تحت شرایط رطوبت و دما است. برای بارگذاری وابسته به زمان, کاغذ یک ماده ویسکوالاستیک ارتوتروپیک و غیر خطی در نظر گرفته شده‌است. همانطور که انتظار می‌رفت, مدول اندازه‌گیری شده به شدت به نرخ بارگذاری آزمون بستگی دارد. یک مدل رفتاری ویسکوالاستیک غیرخطی که شامل مقادیر مختلف, اما ثابت است, با استفاده از داده‌های فشاری تک محوری و با استفاده از داده‌های فشاری, توسعه‌یافته و اعتبارسنجی شده‌است. سه تئوری ویسکوالاستیک با داده‌های تک محوری مورد مقایسه قرار گرفت. ~~~ با استفاده از هر دو آزمون خزش و منحنی‌های تراوایی اندازه‌گیری شده در نرخ‌های بارگذاری مختلف با استفاده از منحنی roc انجام شد. همانطور که انتظار می‌رود, سطوح بالاتر رطوبت منجر به افزایش میزان خزش می‌شود, اما در هنگام تغییر رطوبت, خزش تسریع شده را نشان می‌دهد. در مورد رطوبت متغیر, میزان خزش اندازه‌گیری شده, بالاتر از میزان اندازه‌گیری شده در هنگامی است که کاغذ در بالاترین سطح (%) و حداکثر خطا (%) به دست می‌آید.

استعلام قیمت ناودانی

ساخت کاغذ در یک لوله مارپیچ, مکانیک را بیشتر پیچیده می‌کند زیرا بارگذاری هرگز با صفحه کاغذ یا cd منطبق نیست. رابطه هندسی در پیچ دادن یک کاغذ برای تشکیل یک لایه در یک لوله, که در آن a زاویه بین کاغذ md و محیط لوله است, w عرض لایه است و d قطر لایه در لوله است. زاویه سیم‌پیچ را می‌توان به راحتی از w و d تعیین کرد. همانطور که قبلاً اشاره شد, لایه‌های عریض‌تر باید برای تشکیل لایه‌های بیرونی تیوب مورد استفاده قرار گیرند.