محاسبه قیمت ورق A516

کمی در مورد ورق a516  و مقایسه گرید های 55 و 60 بدانید!

قیمت ورق a516، ورق های فولادی هستند که در برابر خوردگی، سایش، مقاومت و بسیار بالایی دارند. به طورطبیعی اسید سولفوریک موجود در کویل فولاد کربنی ASTM A516 Gr 70 در محدوده غلظت متوسط هست. اسید سولفوریک موجود در ورقه فولاد گاه با کلرید ها آلوده می شود که باعث افزایش خوردگی حاصل از محلول می شود. با این حال کویل فولاد کربنی ASTM A516 Gr 70 مقاومت خوبی دارد، همچنین در اسید سولفوریک آلوده به کلر، به ویژه در غلظت های بالا، در کویل فولاد کربنی دارای مقاومت خوبی است. موادی مثل کویل فولاد کربنی که جزو مواد سرد به حساب می آیند معمولا از مقاومت کشسانی خیلی خوبی برخوردارند. این مواد در هنگام جوش کاری بسیار خوب عمل می کنند و معمولا در برابر ساییدگی بسیار مقاوم هستند. قیمت ورق A516 فولاد مبارکه

قیمت ورق A516

وجود حداقل ۱۸ درصد کروم در ASME SA 516 Gr. 70 CS مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون را فراهم می کند؛ علت آن مقاومت فلزات هم خانواده با طلا در برابر ترکیب با عناصری مثل اکسیژن است، این یعنی استیل دارای کروم در برابر زنگ زدن بسیار مقاوم است. مواد تشکیل دهنده آلیاژ اضافی مانند مولیبدن، نیکل، تیتانیوم، آلومینیوم، مس، نیتروژن، فسفر و سلنیوم در ورق های A516 Gr 70 انتخابی اقتصادی و عملی برای اکثر محیط ها است، اما در برابر کلرید مقاوم نیست. خرید ورق آلیاژی A516 به نرخ کارخانه

معمولا در مورد گرید 70 و 60 این فولاد مقاوم اطلاعات زیادی در بروشور ها و سایت ها هست، ولی در مورد گرید 55 آن اطلاعات کمی می توانید پیدا کنید شاید علت آن مصارف خاص و یا کمتر استفاده شدن این گرید از فولاد A516 در صنایع ایران باشد.

در این نوشته قرار است سعی کنیم تا گرید 60 و 55 ورق a516 راکمی با هم مقایسه کنیم.

گرید 55 از A516 آهن رسان

قیمت ورق a516 در گرید 55، به دلیل ترکیب شیمیایی مواد فولادی و خواصی که در هنگام جوشکاری از خود نشان می دهد، در فولاد مخازن تحت فشار و دمای متوسط و پایین استفاده می شود.

  1. این نوع ورق فولادی به دلیل مقاومت عالی در برابر دمای بالا و حرارت و البته قابلیت جوشکاری مناسب، می تواند برای تولید کنندگان بزرگ در کارخانه های گاز و نفت و صنایع پتروشیمی بسیار مفید باشد.
  2. جدا از این مصارف معمولا از ورق a516 با گرید 55 به دلیل سبکی در بخش هایی که آیرودینامیک قطعات مهم است هم استفاده می کنند. این باعث محبوبیت این گرید از ورق a516 در صنایع خودرو سازی می شود.
  3. در کنار مصارف عمده در صنایع، به دلیل راحتی کار با این گرید از فولاد، بیشتر هنرمندان و کارگاه های صنعتی خرد، از این فولاد استفاده می کنند.

ورق a516 گرید 55 در دسته فولاد کربن دسته بندی می شود. این ماده (از نظر وزنی) دارای 0.26٪ کربن (C)، 0.60-1.20٪ منگنز (منگنز)، 0.035٪ فسفر (P)، 0.04٪ گوگرد (S)، 0.15-0.30٪ سیلیسیم (Si) و فلز پایه آهن (Fe) است، این فلزات یکی از مهم ترین فاکتور ها برای کیفیت کویل فولاد کربنی است. قیمت ورق A516 اکسین اهواز

قیمت ورق A516

یکی دیگر از مشخصات رایج این فولاد کربنی ASTM A516 Grade 55 UNS K01800 است.فولاد نام معمول یک خانواده بزرگ از آلیاژهای آهن است. انواع استیل هم می تواند به طور مستقیم از جمله آلیاژ های تاثیر گذار دانست. فولاد را می توان از حالت شمش دوباره گرم کرد و فولاد گرم را از یک شکل، به شکل دیگری درآورد، این کار اکثرا توسط فورج، اکستروژن، آلیاژها، یا فرآیندهای دیگر انجام می شود. فولادهای فرفورژه متداول ترین ماده مهندسی مورد استفاده هستند و به اشکال مختلف با ظرافت و خواص مختلف ارائه می شوند. عناصر آلیاژی فولادهای کربنی از این محدوده ها فراتر نمی روند: 1٪ کربن، 0.6٪ مس، 1.65٪ منگنز، 0.4٪ فسفر، 0.6٪ سیلیسیم و 0.05٪ گوگرد.

ورق a516 گرید 60 آهن رسان 

قیمت ورق a516  گرید 60، فولادی است که برای خدماتی با درجه حرارت متوسط و پایین‌تر مناسب است. این مواد به‌طور گسترده‌ای توسط تولیدکنندگان دیگ بخار صنعتی و مخزن تحت‌فشار مورداستفاده  قرار می‌گیرند. این فولاد دارای جوش‌پذیری خوب و چقرمگی عالی است و در مصارف ساخت‌وسازهای نفتی، بویلرها، مبدل‌های حرارتی، خطوط لوله، مخازن تحت‌فشار، تانک‌های ذخیره‌سازی،  اتصالات ولوله کشی / اتصالات لوله کاربرد دارد.

این صفحات مطابق با درجه ASTM A516 GR.60 ساخته می شوند. ضخامت این صفحات تقریبا 8 میلی متر تا 100 میلی متر است. در حالی که عرض صفحه از 1500 میلی متر تا 3500 میلی متر متغیر است. شما می توانید این صفحات را در اشکال و اندازه های متنوع متناسب با نیاز و تقاضای خود از یک فروشنده مطمئن دریافت کنید. طول این گرید از صفحات از 3000 میلی متر تا 8000 میلی متر متغیر است و سطح صفحه برجسته، خط مو، آینه یا ماسه است. این صفحات حتی با روکش گرم نیز در دسترس هستند.برای بسیاری از استفاده ها این فولاد ها مناسب ترین گزینه هست چراکه در برابر خوردگی و سایش مقاوم اند.خری مشخصات استاندارد برای فولاد کربن، صفحات مخزن تحت فشار، برای مصارف با دمای متوسط و پایین هم بسیار تعیین کننده است. کارخانه های تولید فولاد از تکنولوژی پیشرفته و مدرنی برای تولید این صفحات استفاده می کنند. اندازه این صفحات بر اساس نیاز مشتری متفاوت است در حالی که اندازه طبیعی آن از 6 میلی متر تا 105 میلی متر متغیر است. عرض آن از 2 متر، 2.5 متر و 3 متر متغیر است در حالی که طول این صفحات تا 12 متر است. این صفحات در اندازه ها و اشکال مختلف در دسترس هستند. پایه صفحات به صورت داغ در روی فرو رفته و با ورق فولاد پوشانده می شود یا با ورق استیل نورد می شود. تولید کنندگان این صفحات را مطابق با نیاز مشتری ارائه می دهند که به صورت نورد کنترل شده، بازپخت، حالت نرمال، تعدیل یا نورد گرم کنترل می شود.

ورق آلیاژی

قیمت ورق st52در آهن رسان  مشهد وارداتی قیمت ورق گیلان قطعات نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق روغنی 70 قیمت ورق 50 گالوانیزه قیمت ورق st 32 قیمت ورق کاویان قیمت ورق کویل در وب سایت اینترنتی آهن رسان  قیمت ورق st52 قیمت ورق کاویان قیمت ورق روغنی قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق st52 وارداتی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق کاشان قیمت ورق a283 gr c  محاسبه آنلاین وزن ورق گالوانیزه محاسبه آنلاین وزن ورق سیاه در کانال تلگرامی آهن رسان  محاسبه گر وزن ورق محاسبه وزن فولاد mo40 محاسبه آنلاین وزن ورق استیل محاسبه وزن فولاد گرد محاسبه وزن ورق استیل فرمول محاسبه وزن استوانه  قیمت ورق st52در کانال واتساپ قیمت گذاری آهن رسان  وارداتی قیمت ورق گیلان قطعات نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق st 32 قیمت ورق کاشان قیمت ورق روغنی قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت ورق کاویان در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irبارگذاری شده است.

سخن آخر

در کشورمان ورق a516 گرید 70 و 60 پر طرفدار تر است می توان دلیل آن را عدم تولید و واردات گرید های میانی مثل 65 و 55 در کشور دانست چرا که از گرید 60 می توان در بعضی موارد به‌جای گرید های 65 و 55 استفاده کرد به همین دلیل واردات و تولید آن ها صرفه بیشتری دارد.