قیمت ورق سیاه کاویان اهواز

فلز ورق سیاه در انواع  وضخامت های مختلفی و در آلیاژهای گوناگونی در بازار موجود استو در صنایع مختلف اعمم از صنایع ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد . به عمده از ورق ها با ضخامت های بیشتر به دلیل سختی بیشتری که دارند در ساخت تانکرها و سیلندرها استفاده می شود .قیمت ورق سیاه کاویان اهواز

برای مشاهده قیمت ورق سیاه در اینجا کلیک کنید.

از ورق های سیاه (st37) در زمینه های :

مورد استفاده قرار می گیرند .

انواع نورد کاری :

 1. نورد کاری سرد : نورد سرد  که بعد از انجام این عملیات ورق روغنی تولید می شود نرمی و یا سختی ورق ها بستگی به میزان عناصر و آلیاژهای موجود در ورق دارد  لذا هرچه میزان کربن موجود در ورق ها بیشتر باشد ورق سخت تری به عمل می آید ورق های سیاه در صنایع مختلفی کاربرد دارد و کشور ایران از جمله بزرگترین تولید کنندگان موفق در تولید محصول ورق در ایران می باشد .

از این نوع ورق ها بیشتر در ساخت انواع :

و… مورد استفاده قرار می گیرد.

استاندارد این سبک ورق ها در گریدهای مابین :

 1. ورق ST33
 2. ورق ST52

تولید می شود از پر کاربرد ترین نوع این ورق ها ورق ST37 است که بیشتر از این محصول در ساخت لوله ها و ساختمان سازی استفاده می شود . ورق های 37 به شکل به دسته مشتری می رسند که وابسته به ضخامت های آن ها می باشد به عنوان مثال اگر ورق ضخامتی ما بین 15 میلی متر را  داشته باشد به صورت رول تولید می شود و اگر ضخامتی بیشتر از این مقدار داشته باشد به شکل شیت تولید و وارد بازار می شود .قیمت ورق سیاه کاویان اهواز

انواع کارخانه های تولید کننده ورق سیاه گرید (st37 )   به شرح ذیل می باشد :

نکته : هر کدام از کارخانه های نام برده شده ورق ها را با ضخامت های مد نظر خود تولید می کنند .

 1. کارخانه فولاد مبارکه : ورقهای 2 میلیمتر تا 15 میلیمتر به صورت رول و شیت با عرضهای 1 و 1.25 و 1.5 متر تولید وعرضه می کند.
 2. کارخانه فولاد کاویان اهواز ورقهای 8 میلیمتر تا 50 میلیمتر بصورت شیت و به ابعاد 1.25*6 مترو 1.5*6 متر تولید و عرضه می کند.
 3. فولاد اکسین اهواز ورقه ای 8 میلیمتر تا 100 میلیمتر بصورت شیت و به ابعاد 2*6 متر تولید وعرضه می کند.

 

 1. نورد اهواز ورق های 2 و 2.20 و 2.35 و 2.5 و 3 و 3.8 و 4 میلیمتر به عرض های 50 و 55 و 60 سانت که به صورت رول می باشد را به بازار عرضه می کند که از جمله مصارف آن ها بیشتر در صنعت لوله و پروفیل سازی و همچنین برشکاری ها  می توان اشاره کرد .
 2. کارخانه ورق های تولیدی فولاد گیلان از 2 میلیمتر تا 10 میلیمتر میباشد که در عرض های 1 و 1.25 متر بصورت رول تولید می شود که آن هم در صنعت لوله و پروفیل سازی مورد استفاده قرار میگیرد.

از جمله مهم ترین نکات موثر در قیمت ورق سیاه در مجموع ضخامت آن می باشد و کارخانه های مختلف ورق با ضخامت ها و کیفیت های گوناگون انواع ورق ها را  ارائه می دهند .

ورق سیاه در صنعت خودروسازی

از فلز ورق سیاه به طور معمول در تولید خودرو ها استفاده می شود استفاده از ورق سیاه در خودروها به دلیل مسائل زیست محیطی و همچنین کاهش مصرف سوخت و همچنین کاهش وزن خودرو  توجه مهندسان فعال در این صنایع را  به خود جلب کرده است و سسب شده تا با استفاده از گریدهای جدید فولادی وزن بدن خودرو را به طور قابل توجه ای کاهش دهد و این امر مستقیما بر استاندارد های ایمنی در ساخت های خودرو ها تاثیر گذار می باشد .قیمت ورق سیاه کاویان اهواز

ورق ST37 چیست

ورق ST37 نوعی ورق سیاه می باشد. این ورق سیاه تحت استاندارد DIN 17100 آلمان یکی از اصلی ترین فولادهای غیر آلیاژی است که یکی از فولادهای مورد استفاده در صنعت ساختمان است. ورق سیاه ST37 در صنعت به عنوان فولاد خفیف نیز شناخته می شود ، به دلیل کربن کم از مقاومت بالایی برخوردار است و به طور گسترده ای در زمینه های صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که ST37 دارای محتوای کربن کمی است ، قابلیت جوشکاری بسیار بالایی دارد ، از ویژگی های جوشکاری خوبی برخوردار است و حتی پس از جوشکاری می تواند قدرت را حفظ کند ، که بسیار مورد تحسین مهندسین عمران و صنایع است. بخشهایی مانند تیر ، زاویه ، میلگرد ، ورق ، پروفیل و گل میخ. را می توان نام برد .

مزایای این ورق می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تفاوت بین فولاد st37 و فولاد st52:

تفاوت بین فولاد st37 و فولاد st52 متخصصان صنعت ساختمان همیشه سعی در استفاده از مصالح ساختمانی با خواص بهتر داشته اند. دهه ها از ورود فولاد به صنعت ساختمان به دلیل قیمت مناسب و مقاومت بالاتر از سایر مصالح ساختمانی می گذرد و از سنگ تراشی در صنعت استفاده می شود. با استفاده از فرآیند احیای کارخانه فولاد ، ابتدا آهن خام از سنگ آهن تولید می شود ، سپس یک سری از عناصر تولید یا تولید شمش های فولادی را کم یا زیاد می کند.قیمت ورق سیاه کاویان اهواز

قیمت ورق سیاه در بازار و کارخانه

قیمت ورق سیاه با توجه به مواردی که در پاراگراف های قبلی گفته شد وابسته به عناوین زیادی می باشد که می توان موارد ذیل را نام برد :

 1. ضخامت ورق
 2. ابعاد ورق
 3. برند ورق
 4. کارخانه تولید کننده
 5. عناصر و آلیاژهای موجود
 6. نرخ دلار و ارز
 7. نوسانات بازار اهن الات
 8. قیمت سنگ آهن
 9. شرایط اقتصادی و تحربم

به چه ورقی ورق اسیدشویی گفته می شود :

فلز ورق اسیدشوی  از جمله پرکاربردترین نوع ورق های آلیاژی در بازار می باشد  که در طی فرآیند نورد گرم تولید شده است روال تولید این ورق هماندد ورق سرد می باشد و کیفیت ظاهری محصول نیز در تولید نهایی آن نقش دارد .  اسید شویی(Pickling)  به چه فرآیندی گفته می شود.

اسیدشوی کردن فلزات مانند ورق ها  به فرایندی گفته می شود که در آن چربی های روی سطح ورق زودوده می شود و تمام ناخالصس ها و کثیفی ها از روی سطح ورق پاک می شود فرآیند کاری در این عملیات به این صورت است که ورق های گرم را در داخل حوضچه هایی از اسیدکلریدریک  غوطه ور می کنند تا ناخالصی های آن ها از بین برود و ظاهری براق تر پیدا کند.قیمت ورق سیاه کاویان اهواز