قیمت نبشی و انواع آن را بشناسید

در زمان‌های قدیم خانه‌ها به روش‌های مختلف ساخته می‌شدند اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی اصول و مبانی علمی وارد کار شدند و چهارچوب‌های بسیار مهم و تأثیرگذاری را در صنعت ساختمان و روش‌های استفاده از مصالح مختلف به وجود آوردند و همچنین با به کار گیری تکنولوژی‌های جدید ابزارها و مصالح جدیدی نیز برای ساختن سازه‌های ساختمانی به بازار عرضه کردند. رعایت این اصول و استفاده مناسب از مصالح به روز می‌توانند موجب صرفه جویی در هزینه‌ها و همچنین دستیابی به یک سازه مستحکم و با دوام شود. در این مقاله به بررسی اهمیت نبشی کشی ساختمان خواهیم پرداخت و همچنین درباره این محصول مهم و کاربردی اطلاعاتی را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

نبشی چیست

این محصول در واقع یک نوع پروفیل فلزی است که سطح مقطع آن از دو ضلع یا دو بال تشکیل شده است و زاویه بین این بال‌ها به صورت ۹۰ درجه نسبت به یکدیگر قرار دارند. معمولاً از این محصول در صنعت ساختمان و همچنین صنایع ماشین سازی برای ساخت چهارچوب اصلی ماشین آلات استفاده می‌شود و طبیعتاً متناسب با نیازهای مختلف اندازه و ابعاد گوناگون دارد که به جای خود هر یک از آن‌ها کاربردی بسیار کلیدی و مهم دارند. معمولاً در صنایع سنگین و نیمه سنگین مانند ماشین سازی و صنایع ساختمان از نوع فولادی استفاده می‌شود و متناسب با نیاز هر بازار محصول مناسب تولید و عرضه می‌شود. این محصول از نظر مقاومت و انعطاف پذیری به دو دسته نبشی پرسی و فابریک تقسیم می‌شود این دو دسته دارای خصوصیاتی متفاوت نسبت به یکدیگر هستند.

قیمت نبشی

نبشی کشی ساختمان آهن رسان

به طورکلی نبشی کشی را می‌توان به عنوان یک روش محافظتی برای جلوگیری از ریزش نمای دیوارها و پوشش‌های اطراف ساختمان معرفی کرد. زمانی که شما یک ساختمان بلند می‌سازید و دیوارهای بسیار بلندی نیز در آن به کار می‌برد که می‌تواند از جنس سفال و یا بتن‌آرمه باشد و یا اینکه شما از یک نمای سنگین روی دیوارهای خود استفاده می‌کنید و یا حتی نمی‌خواهید نمای خاصی داشته باشید و می‌خواهید نمای ساختمان با شیشه پوشش داده شود حتماً نیاز دارید که از این تکنیک به روشی مناسب استفاده کنید. انجام این کار مناسب ساختمان موجب می‌شود تا دیوارهای شما و همچنین نمای ساختمان در هنگام وقوع حوادثی مانند زلزله و یا دلایل مختلف دیگر مقاومت خود را از دست ندهد و دچار ریزش نشود این اقدام پیشگیرانه می‌تواند بسیار مفید و ارزشمند باشد.

قیمت نبشی

نبشی لقمه‌ای آهن رسان

همان‌طور که در ابتدا گفته شد این محصول یک ماده خام بسیار پرکاربرد و مهم است که در شکل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و در برخی از صنایع مانند صنایع ساخت آسانسور آن را به قطعات مختلف برش می‌دهند و تکه‌های کوچک‌تر از آن را در بخش‌های مختلف به کار می‌گیرند که به اصلاح به این تکه‌های بریده شده لقمه گفته می‌شود و با استفاده از این لقمه‌ها بخش‌های مختلف را در ساختار تونل آسانسور یکدیگر متصل می‌کنند و همچنین با استفاده از آن‌ها ستون‌های اصلی اطراف دیواره آسانسور را نیز به دیوار ساختمان و تیرآهن‌های موجود در طبقات مختلف متصل می‌کنند. یکی دیگر از تقسیم‌بندی‌هایی که در این محصول وجود دارد بر اساس اندازه بال‌های آن است که می‌تواند نیازهای تخصصی‌تری را برآورده کند.

نبشی

قیمت نبشی آرین در وب سایت آهن رسان www.ahanresan.ir به نشانی مربوطه است. قیمت نبشی تسمه قیمت قوطی و نبشی جدول تحمل بار نبشی نبشی ۲ قیمت نبش سه پر قیمت نبشی t قیمت نبشی 16قیمت نبشی دست دوم قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی گالوانیزه در کانال تلگرام آهن رسان  قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی ۸ اصفهان مشخصات نبشی نمودار قیمت نبشی  قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی 5 اصفهان انواع نبشی نمودار قیمت نبشی قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی 4 سبک قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی 10*10 در آهن رسان مشهد نبشی ۲ قیمت نبشی آرین قیمت قوطی و نبشی قیمت نبشی تسمه قیمت نبش سه پر قیمت نبشی t نبشی و ناودانی نبشی صنعتی  قیمت نبشی سه پری قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی گالوانیزه قیمت آهن کیلویی قیمت میلگرد در چابهار قیمت نبشی مشهد کانال آهن رسان قیمت پروفیل قیمت آهن قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی ۵ قیمت انواع نبشی قیمت نبشی ۳ قیمت نبشی 10*10 قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی ۸ اصفهان نمودار قیمت نبشی را  با آهن رسان بخواهید.

صنایع ساخت ماشین آلات صنعتی

بسیاری از صنایع مانند صنایع ساخت ماشین آلات صنعتی به دلایل مختلف نیاز دارند که از نبشی‌های متفاوت استفاده کنند که اندازه دو بال آن‌ها برابر نیست و این موضوع باعث ایجاد یک تنوع بسیار چشمگیر در دنیای اندازه‌های موجود در بازار شده است. به این این محصول‌ها اصطلاحاً بال نامساوی گفته می‌شود و در اندازه‌های باله گوناگون در بازار وجود دارند و همچنین برای نیازهای مختلف از جنس‌ها و متریال‌های مختلفی نیز ساخته می‌شوند که در صنایع مختلف کاربردهای گوناگونی دارد. این محصول را در نقشه‌های ساختمانی با حرف انگلیسی L  نشان می‌دهند و عدد مربوط به اندازه بال‌های آن را نیز به صورت یک ضرب در سمت راست این حرف می‌نویسند که نشانگر اندازه هر بال بر واحد میلی‌متر است.