قیمت لوله و انواع مدل های آن را بشناسید

قیمت لوله

لوله فولادی حدوداً از دهه اول سال ۱۸۰۰ میلادی وارد بازار شد برای ساخت لوله فولادی از فولاد و آهن استفاده می شد این محصول استوانه ای توخالی کم کم جای خود را در بازار پیدا کرد و جنس های دیگری از آن مثل آلومینیوم مس شدن و غیره نیز ساخته شد. قیمت لوله فولادی بر اساس وزن آن محاسبه می شود بنابراین باید بتوانید فرمول محاسبه وزن استوانه را بدانید البته لوله استوانه‌ای است که دو سر آن باز و در ضخامت ها و ابعاد گوناگون قابل تولید می باشد.برای خرید لوله فولادی از کارخانه های فولاد معتبر تنها کافیست با ما تماس بگیرید تا بهترین قیمت لوله گالوانیزه قیمت لوله مانیسمان و غیره را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.

قیمت لوله

انواع لوله

لوله فلزی و لوله غیر فلزی

با لوله غیر فلزی کار چندان زیادی نداریم و فقط به مثال هایی از آن اتفاق می کنیم. از انواع لوله های غیرفلزی می‌توان به لوله پلاستیکی که در زندگی روزمره بارها با آن سر و کار داشته اید، لوله شیشه ای به خصوص در آزمایشگاه ها لوله بتنی لوله چوبی لوله پی وی سی و غیره.اما موضوع اصلی در مورد لوله های فولادی و فلزی است از انواع لوله های فلزی می‌توان به لوله آهنی لوله چدنی لوله آلومینیومی لوله مسی لوله روی و لوله فولادی اشاره کرد موضوع مهمتر لوله های فولادی باز می گردد.

انواع لوله فولادی در بازار آهن

انواع لوله فولادی در بازار شامل لوله مانیسمان یا بدون درز لوله درزدار لوله اسپیرال لوله گالوانیزه لوله استیل ضد زنگ لوله آهنی و غیره است.ابتدا به نکاتی در مورد انواع لوله فولادی توجه کنید تا به طور مفصل به توضیح هر یک برسیم

مهم ترین ویژگی ها و نکات مربوط به لوله فولادی

کاربرد اصلی لوله فولادی در لوله کشی آب گاز و مواد شیمیایی و پتروشیمی است که به طور خاص لوله فولادی سیاه یا کربن استیل برای لوله کشی گاز مناسب تر است.لوله فولادی باید از نظر استاندارد مواد مورد استفاده ابعاد و وزن و ویژگی های کلی دارای تطابق با استاندارد های مورد استفاده باشد که این مورد در آزمایشگاه ها مورد بررسی قرار می گیرد و در برگه هایی به نام اصالت کالا و آنالیز محصول نوشته می شود مهمترین استانداردهای ساخت لوله در جهان شامل API, ISIRI,IGS,IPS,DIN,ASTM,AGA است.لوله باید دارای سطحی صاف و هموار باشد. لوله فولادی معمولاً دارای استقامت فشاری بالا است که از این نظر دارای سه دسته روش وزنی برنامه‌ها و کدینگ است. از نظر روش ساخت دو نوع لوله فولادی درزدار و بدون درز وجود دارد و در کارخانه های سازنده نام نوع ساخت استاندارد ساخت روش ساق و ویژگی های دیگر همچون قطر لوله و ابعاد لوله وزن لوله باید به صورت مشخص همراه محصول ارائه شود.

روش ساخت لوله درزدار

برای ساخت لوله درزدار از ورق های فولادی استفاده می شود ورق فولادی در اندازه ها ابعاد و ضخامت مختلف با ابزارها و ماشین آلات مخصوص خم شده و دو لبه آن را با روشهای جوشکاری مناسب به هم متصل می کند. لوله فولادی درزدار معمولاً با هزینه پایین قابل تولید است از طرفی می توان آنرا در ابعاد و قطر بالا نیز تولید نمود. اگر برای ساخت لوله درزدار از ورق شیت یا پلیت استفاده شود روش جوشکاری کمی متفاوت با زمانی است که برای ساخت لوله از ورق رول یا کویل استفاده شود همچنین هنگام استفاده از ورق های رول شده محل جوش در طول لوله به صورت حلزونی و مارپیچی به دور لوله پیچیده می‌شود که به آن لوله اسپیرال می گویند در صورتی که به لوله های ساخته شده با ورق های شیت که محل درز و جوش لوله در طول آن به صورت خط صاف و مستقیم است لوله درز مستقیم می نامند. معمولاً قیمت لوله درزدار اسپیرال با لوله درز مستقیم تفاوت دارد از نظر اطمینان از کیفیت جوشکاری باید از کارگر ماهر استفاده کرد زیرا استحکام و مقاومت دوام و طول عمر لوله درزدار به طور مستقیم به کیفیت و استاندارد جوشکاری آن وابسته است جوشکاری را می‌توان با روش‌های سمباده و پولیش صاف و صیقلی و هموار کرد تا ظاهر لوله زیبا و استحکام آن در برابر فشار و مقاومت آن در برابر عوامل خورنده بالا برود.

برای جوشکاری لوله درزدار از روشهای جوشکاری مقاومت الکتریکی یا جوشکاری زیر پودری استفاده می‌شود.

روش ساخت لوله بدون درز

برای ساخت لوله بدون درز از ورق استفاده نمی شود بلکه از میله‌های فولادی و یا شرکت‌های فولادی استفاده شده و لوله فولادی بدون درز به صورت فابریک از خط تولید خارج می‌شود در سطح لوله بدون درز هیچ‌گونه ناهمواری در زیر جوشکاری وجود ندارد. همین موضوع باعث شده تا کیفیت لوله مانیسمان نسبت به لوله درزدار بالاتر باشد از طرفی لازم است بدانید که قیمت لوله مانیسمان بیشتر از قیمت لوله درزدار است همچنین هزینه تولید لوله مانیسمان در سایز های بزرگ زیاد است و مقرون به صرفه نمی باشد.

قیمت لوله

معمولاً برای تولید لوله مانیسمان تولید از بیلت و یا تولید به روش ریخته گری گریز از مرکز انجام می گیرد. در روش تولید لوله از بیلت شمش فولادی را گرم می‌کنند و آن را درون قالب مخصوص ریخته و با شیلنگ یکسان به از مرکز آن لوله عبور داده می شود تحت عملیات حرارتی و تنش گیری لوله فولادی ایجاد می گردد. در روش ریخته گری گریز از مرکز لوله درد یک مجموعه گریز از مرکز قرار داده شده و پس از شکل گیری کامل از قالب بیرون می آید از لوله بدون درز یا مانیسمان معمولاً در صنایعی که فشار و گرمای بالا باشد استفاده می شود زیرا دارای استحکام و کیفیت و مقاومت بالاتری از لوله های درزدار است کاربرد لوله مانیسمان در صنایع مثل مخازن تحت فشار بویلر ها و مدارهای هیدرولیکی جداره چاه های نفت صنایع خودرو سازی هوافضا و غیره است به علاوه از لوله های مانیسمان در ضخامت های بالا معمولاً به عنوان ضد انفجار استفاده می شود که در لوله کشی مناطق با خطر انفجار و آسیب‌دیدگی فیزیکی کارگزاری می‌شود. از نظر استاندارد و مواد تشکیل دهنده انواع لوله فولادی ساخته می شود.

قیمت لوله

قیمت لوله آهنی در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی  دست دوم قیمت لوله آب فلزی قیمت لوله آهنی سیاه قیمت لوله صنعتی قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان قیمت لوله فلزی قیمت لوله سیاه دست دوم قیمت لوله آب فلزی ½ در کانال تلگرام آهن رسان قیمت لوله آب فلزی قیمت لوله آهنی دست دوم قیمت لوله فلزی قیمت لوله داربست 17 کیلویی قیمت لوله آهنی سیاه قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان قیمت لوله سیاه آهن رسان دست دوم قیمت لوله آب فلزی ½ قیمت لوله آب فلزی جدول قیمت لوله گالوانیزه قیمت لوله گالوانیزه گلخانه قیمت لوله آب فلزی ½ قیمت لوله صنعتی قیمت لوله آهنی قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان قیمت لوله گالوانیزه 8 اینچ  لیست آهن فروش اصفهان قیمت آهن اصفهان امروزشماره تلفن اهن الات اصفهان قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت لوله آب فلزی قیمت لوله آهنی سیاه  قیمت لوله آهنی دست دوم قیمت لوله آهنی سیاه قیمت لوله آب فلزی قیمت لوله آب فلزی ½ قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان قیمت لوله فلزی قیمت لوله صنعتی در آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir  بارگذاری شده است.

لوله فولادی

از پرکاربردترین انواع لوله فولادی در بازار می‌توان به لوله گالوانیزه لوله استیل ضد زنگ لوله فولاد کربنی یا لوله سیاه لوله آهن اشاره کرد.کارخانه های سازنده لوله در ایران انواع آن را در ضخامت ها و ابعاد مختلف تولید می کنند تنها بخش کمی از نیاز بازار را از طریق واردات لوله فراهم می کند از مهم‌ترین کارخانه های لوله سازی در ایران می‌توان به شرکت لوله ساوه شرکت لوله سپاهان شرکت لوله دقیق کاوه شرکت لوله دربار تبریز و شرکت لوله سپنتا اشاره نمود.