قیمت تیر آهن 14 در تهران

همه ما می دانیم تیراهن فلزی ارزشمند و از جمله المان های اساسی در ساختمان سازی محسوب می شود قیمت تیرآهن تحت تاثیر عوامل زیادی از جمله. قیمت تیر آهن 14 در تهران

و.. تمامی این عوامل همگی تحت تاثیر نوسانات قیمت و قیمت تیرآهن در تهران فلزات آهنی از جمله تیرآهن موثر می باشند .

تیرآهن در 3 سایز و استاندارد در بازار عرضه می شود که به شرح زیر می باشند :

 1. استاندارد تیراهن ایران و اروپا (IPE)
 2. استاندارد تیراهن چین و روسیه (INP)
 3. استاندارد تیراهن بال پهن یا هاش (H)

و در سایزها

 1. سایز 14
 2. سایز 16
 3. سایز 18

مورد استفاده عموم قرار می گیرد.

ازفلز تیراهن در ساخت انواع :

 1. ستون ها
 2. خرپاها
 3. اسمان خراش ها
 4. صنایع فلزی و غذایی
 5. احداث سدها
 6. بند ها
 7. پل هل و نردها
 8. درب های بزرگ خانگی و صنعتی

و…مورد استفاده قرار می گیرد.

بازار عرضه و تقاضا هم در قیمت تیراهن بسیار مهم است و اندکی افزایش قیمت تیراهن می تواند روند کاهشی و یا افزایشی قیمت تیراهن را در یک لحظه به وجود آوردو بازار مسکن را مختل سازد زیرا نزدیک به 15 درصد از درآمد دولت به صورت سالانه در چرخه بازار مسکن قرار دارد.قیمت تیر آهن 14 در تهران

انواع تیرآهن آهن رسان

 1. تیراهن مشبک
 2. تیراهن بال پهن
 3. تیراهن سبک
 4. تیراهن سنگین
 5. تیراهن هاش
 6. تیراهن ترک
 7. تیراهن ذوب اهن اصفهان (مادر صنعت فولاد )
 8. تیراهن لانه زنبوری
 9. تیراهن کره
 10. تیرآهن اسفنجی
 11. تیراهن آریان فولاد
 12. تیراهن شاهین بناب
 13. تیراهن اهواز
 14. تیراهن فایکو
 15. تیراهن روسیه
 16. تیراهن چین
 17. تیراهن اروپا
 18. تیراهن فولاد مبارکه اصفهان

این موارد همگی از جمله انواع مختلف و متنوع فلز تیراهن است و کارخانه های معتبر داخلی که در حوزه تولید محصولات فولادی من جمله تیراهن فعالیت دارند نام برده شده اند.

نکته :

کارخانه ذوب آهن اصفهان از جمله برندهای معتبر داخلی در تولید محصولات است که در زمینه تولید و توزیع انواع فلزات قدمتی طولانی دارد و کیفیت محصولات فولادی این کارخانه نسبت به سایر کارخانه ها بالاتر و بهتر می باشد.

بازار های جهانی و قیمت سنگ آهن

بازارهای جهانی خبرهایی از جمله افزایش قیمت سنگ آهن را به گوش می رساند که تقاضای قوی در مورد محصولات فولادی پشتوانه این قیمت می باشد. شواهد و اتفاقات موجود در پیرامون و در بازار جهانی آالات همگی نشان دهنده این است که این فلز ارزشمند می تواند حواشی قیمتی زیادی را داشته باشد . قیمت سنگ آهن به این دلیل که یک کالا جهانی است تحت تاثیر عوامل زیادی قیمت آن تغییر می کند که این عوامل شامل :

 1. افزایش قیمت سنگ آهن
 2. افزایش نرخ دلار ارز
 3. عوامل اقتصادی و سیاسی
 4. سیاست های منطقه ای و فرار منطقه ای
 5. ابعاد
 6. ضخامت
 7. سایز وزن

و … تمامی این موارد بر افزایش قیمت آهن الات تاثیرگذار هستند.قیمت تیر آهن 14 در تهران

استاندارد ایران و اروپا :

این استاندارد تحت لیسانس های استاندارد ایران و اروپا تولید می شود شکل ظاهری این نوع تیراهن شبیه به (I) انگلیسی است و مخفف عبارت (IPE ) می باشد . به این سبک تیرآهن تیراهن معمولی نیزگفته می شود و در کشور ایران از محبوبیت بالایی برخوردار است . در این تیراهن ضخامت بال های آن با جان تیراهن تا انتها یکسان می باشد .

استاندارد چین و روسیه :

این استاندارد هم مشابه استاندارد نوع اول است و تحت لیسانس سرتیفیکیت چین و روسیه تولید می شود شکل ظاهری ان مشابه حرف لاتین (I) می باشد و ضخامت بال های آن تا انتهای جان تیراهن یکسان نیست و این تنها تفاوتی است که با تیراهن نوع اول دارد و این سبک تیراهن واردات هم می شود و مخفف عبارت (IPN ) است.

استاندراد تیرآهن بال پهن یا هاش :

این استاندارد تیراهن در بازار های فولاد در ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران خاص خود را دارد این سبک تیراهن بال های پهنی دارد و برای مصارفی از جمله ساخت پل ها ، سدها و …مورد استفاده قرار می گیرد همچنین این تیراهن ظاهری شبیه به H  انگلیسی  دارد.قیمت تیر آهن 14 در تهران

قیمت روز آهن 14 آهن رسان

اصفهان در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت تیر آهن 16 قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت تیرآهن 14 اهواز قیمت تیر آهن ۱۴ قیمت تیرآهن ۱۴ یزد قیمت تیرآهن 14 فایکو قیمت تیرآهن ۱۸ قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت تیر آهن 16 قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت آهن اصفهان قیمت آهن ۱۴ قیمت تیرآهن 14 فایکو قیمت تیرآهن اصفهان درب کارخانه  قیمت تیر آهن 16 قیمت روز در کانال آهن رسان  آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت تیرآهن 14 اصفهان امروز قیمت تیرآهن 14 فایکو قیمت آهن اصفهان قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت اهن در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

تیرآهن لانه زنبوری چیست و چه مزیت هایی دارد

این سبک تیراهن ظاهری شبیه به لانه زنبور دارد در ایران در ساخت سد ها و پل های بزرگ صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد همچنین در صنعت ساختمانی و به دلیل حفره هایی که در جان خود دارد می تواند محلی برای عبور لوله های آب و تاسیسات برقی باشد و سبب صرق جویی در مصرف مصالح ساختمانی گردد . در جان تیراهن لانه زنبوری 6 حفره شبیه به ذوزنقه ایجاد می کنند و آن را برش می دهند تا در نهایت شبیه به لانه زنبور شود .قیمت تیر آهن 14 در تهران