قیمت تیرآهن آریان فولاد در مشهد

فلز آهن از جمله فلزهای ارزشمند وحیاتی می باشد که از ان در تمامی بخش های اقتصادی و اجتماعی انواع پروژه های بزرگ صنعتی و عمرانی  در حوزه های مختلف ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد . فلز سنگ اهن یک سنگ ارزشمند معدنی به شمار می رود و این فلز از اعماق معادن و تبدیل به قطعات مستحکم به صورت انواع آلیاژهای مختلف در صنایعی ای اعمم از.قیمت تیرآهن آریان فولاد در مشهد

برای مشاهده قیمت تیرآهن در مشهد اینجا کلیک کنید.

 1. اتومبیل‌سازی
 2. ساختمان‌سازی
 3. پل‌سازی
 4. کشتی‌سازی

و… مورد استفاده قرار می گیرد.

 

فلز اهن در طی عملیات های فیزیکی ، شیمیایی و مکانیکی خاصی به محصول نهایی اهن تولید می شود مراحل استخراج آهن از معدن تا کارخانه به شرح زیر صورت می پذیرد :

 

 1. استخراج روباز (سطحی)
 2. استخراج زیرزمینی

 

این دو روش اصلی برای استخراج سنگ آهن هستند که با توجه به عمق سنگ آهن، شکل آن و مسائل اقتصادی می توان روی آن قیمت گذاشت و در انواع صنایع مختلف از ان استفاده کرد.قیمت تیرآهن آریان فولاد در مشهد

 

فلز سنگ آهن چیست و مشخصات آن را شرح دهید

فلز سنگ آهن (Iron ore) از جمله فراوان‌ترین سنگ‌های معدنی در کره زمین  محسوب می شود و مراحل تشکیل آن به صورت تدریجی و در طی سالیان دراز صورت می پذیرد،و دیگر محصولات نهایی به دست آمده، به ارزش سنگ های آهن وابسته هستند سنگ آهن از جمله گران بها ترین نوع سنگ ها در جهان می باشد که حدود ۵ درصد از پوسته‌ کره‌ زمین را اکسیدهای آهنی تشکیل می‌دهند. فرایند اکسیدهای آهنی به شکل های ترکیبی دیگری مانند :

 1. سولفوریا سولفید
 2. کربنات
 3. سیلیکات
 4. آرسنیکی

نیز یافت می‌شود. اما به طور کلی تمام سنگ‌های پوسته‌ به استثنای برخی سنگ‌های آهکی، حاوی مقداری آهن در ترکیب پوسته خود هستند. در طبیعت بکر ایران بیش از 300 نوع سنگ اهن پیدا می شود که نوع ترکیب و عیار آن یعنی (درصد آهن خالص موجود در سنگ آهن) آن ها با یک دیگر متفاوت است که تعداد معدودی از آن‌ها که به طور کلی اکسیدهای آهن هستند و قابلیت تصفیه و جداسازی آهن را دارند.قیمت تیرآهن آریان فولاد در مشهد

 

از جمله های موجود برای شناسایی انواع سنگ اهن را می توان  موارد زیر را نام برد :

اولین قدم در جهت استخراج آهن، شناسایی معادن بالقوه‌ آن و نوع کانی‌های موجود در این معادن می باشد .

 1. عکسبرداری هوایی
 2. برداشت زمین‌شناسی
 3. ژئوشیمی
 4. بیوژئوشیمی
 5. برداشت الکتریکی
 6. برداشت ژئوفیزیک
 7. حفر گمانه

معادن یا در اصطلاح همان کانسارهای اهن می توانند نزدیک سطح تا عمق 1000 متر یا در اعماق زکین تا عمق 2000 متر قرار داشته باشند و این عمق قرار گیری و همچنین شکل گیری عیار کانسارها در نحوه استخراج اهن تاثیرگذار می باشد و عیار 70 درصدی به عنوان یک عیار مطلوب و اقتصادی برای استخراج اهن در نظر گرفته می شود.

مراحل استخراج سنگ آهن

بعد از مرحله  شناسایی معدن، با توجه به خواص سنگ آهن  نوبت به استخراج  سنگ‌های معدنی می شود و برای این منظور می توان شیوه هایی نظیر ژئوفیزیکی مانند مغناطیس‌سنجی استفاده کرد. روش استخراج روباز سنگ اهن و استخراج زیرزمینی دو روش اصلی برای استخراج سنگ اهن به حساب می آید  که  مهندسین با توجه به عمق سنگ آهن و شکل ان و همچنین مسئله مهم مسائل اقتصادی می توان هر کدام را  به کار برد اما استفاده از روش های روباز در اکثر معادن دنیا متداول تر می باشد.

روش استخراج آهن (در حالت سنگ)، شامل چهار  قسمت اصلی و پشت سرهم می باشد که به شرح ذیل است :

 1. حفاری
 2. انفجار
 3. بارگیری
 4. باربری

دسته بندی می گردد.

ساخت و تولید سنگ آهن چگونه صورت می گیرد

سنگ آهن را نمی‌توان به طور مستقیم استفاده کرد و لذا باید در ابتدا مواد با ارزش (ماده‌ معدنی) را ازمواد بی‌ارزش (باطله) از خلوص ان جدا کرد  که به این عمل فرآوری می‌گویند. متداول‌ترین روش های فرآوری سنگ آهن شامل 6  مرحله‌ اصلی می شود که به شرح ذیل است :

 1. غربالگری
 2. خردایش
 3. آسیاب کردن
 4. جدایش ثقلی
 5. جدایش مغناطیسی

 

تقسیم می شود .

 

قیمت تیراهن تحت تاثیر چه عواملی به صورت لحظه ای تغییر پیدا می کند :

 

 1. نرخ دلار و ارز
 2. نوسانات اقتصادی
 3. عوامل سیاسی
 4. عوامل اقتصادی
 5. ابعاد
 6. ضخامت
 7. کارخانه تولید کننده
 8. وزن
 9. آلیاژهای کاربردی

 

انواع استاندارد تیرآهن در بازار ایران به دسته :

 

 1. تیراهن بال پهن یا هاش (H)
 2. : IPE استاندارد ایران و اروپا
 3. INP ا: استاندارد چین و روسیه
 4. تیراهن لانه زنبوری

 

کارخانه جات برتر  تولید تیرآهن

 1. تیر آهن ذوب آهن اصفهان
 2. ناب تبریز
 3. تیراهن فایکو
 4. ماهان
 5. کرمانشاه

 

تیرآهن در واردات ایران

در زمان حاضر تیراهن به کشور ایران صادر می گردد و از هر سه نوع استاندارد در بازار آهن آلات ایران موجود می باشد . از جمله کشور هایی که وارد کننده تیرآهن در کشور ما هستن عبارت اند از :

و… قیمت روز تیرآهن به این برمیگردد که از کدام نوع باشدیا از چه کشوری وارد شده است . البته باید اشاره کرد  تیراهن در استاندارد IPE   در کشور های چین و روسیه تولید و عرضه می گردد  تئوری وجود دارد که بیان می کند اگر نقشه ساختمان بر اساس IPE  طراحی شده باشد سازنده دچار ضرر و زیان بالا می گردد ، حال اگر نقشه ساختمان بر اساس INP باشد دقیقا عکس این قضیه وجود دارد به همین دلیل در هنگام خرید آهن باید به نوع آن توجه  کرد و دقت لازم را در هنگام خرید و همچنین استعلام لحظه ای قبل از ثبت فاکتور رسمی اطمینان حاصل نمود.قیمت تیرآهن آریان فولاد در مشهد

 

تیرآهن 14 لانه زنبوری چه فوایدی دارد

تیرآهن14 لانه زنبوری  از جمله تیراهن های محبوب در بازار ایران می باشد و یکی از عمده دلایل استفاده از  تیراهن  داشتن طول عمر بالا در بکارگیری ساختمان سازی می باشد و طول عمر سازه را افزایش می دهد تنها عیبی که دارد در مقاومتی پایینی است که در برابر سازه ها دارد و در برش مشکل ساز می شود .  و بعد از برش دادن و جوش خوردن شبیه به لانه های زنبور می شود و حفره های متعددی در آن ایجاد می شود.

قیمت نبشی آهن رسان 

پرتال آریان فولاد قیمت نبشی آریان فولاد در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irقیمت اهن در مشهد حسینی تسمه آرین فولاد مدیر عامل آریان فولاد آریان فولاد بوئین زهرا قیمت آهن در مشهد استخدام آریان فولاد  قیمت اهن در مشهد حسینی قیمت اهن کرمانشاه در مشهد قیمت تیرآهن 14 دست دوم مشهد دنیای آهن مشهد قیمت آهن فایکو در کانال قیمت گذاری آهن رسان  در مشهد قیمت تیرآهن 14 اهواز قیمت آهن زنبوری در مشهد قیمت آهن در مشهد قیمت آهن در مشهد قیمت آهن کیلویی قیمت اهن الات قیمت هر کیلو آهن دست دوم ۱۴۰۰ قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد بنگاه آهن آلات تهران قیمت روز آهن ایران جیب آهن آنلاین در وب سایت آهن آنلاین بارگذاری شده است.

از جمله مزایای و معایب تیراهن لانه زنبوری می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. تیرآهن 14لانه زنبوری در جان خود دارای یکسری سوراخ ها و حفره ها می باشد که می تواند مزیت برتری برای عبور لوله ها و دیگر تاسیسات ساختمانی باشد .

 

 1. تیرآهن 14 لانه زنبوری وزن سبکی دارد و باعث می شود موجب صرفه جویی و بهبود هزینه ها شود .

 

 

 1. تیرآهن 14 لانه زنبوری حتما باید طبق استانداردهای موجود تولید گردد تا زمانی که در سازه ها به کار می رود تخریب نگردد.قیمت تیرآهن آریان فولاد در مشهد