استعلام قیمت ناودانی

قیمت ناودانی برای شروع به ساخت و ساز، تجهیزات زیادی لازم است که یکی از این تجهیزات انواع پروفیل است. پروفیل یکی از آهن آلاتی است که برای ساختمان سازی و صنعت به کار می‌رود و انواع مختلفی مثل: تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، لوله و… دارد. بحث امروز ما درمورد ناودانی و کاربرد آن و دیگر اطلاعات در مورد این محصول است و از این طریق آن را بیشتر بشناسید.

به چه محصولی ناودانی آهن رسان می‌گویند

به طور خاص محصولی از پروفیل فولادی که به شکل U انگلیسی می‌باشد و کاربرد بسیار زیادی در صنعت و ساخت و ساز دارد ناودانی است. این محصول از جنس‌های مختلفی ( استیل، آلومینویم، گالوانیزه ) تولید شده که بنا به کاربرد آن مصرف می‌گردد. همچنین روش های تولید آن متفاوت است و با توجه به نوع کاربرد، پرسی یا فابریک و یا نورد( گرم یا سرد) تولید میشود. در مورد شکل ظاهری دو نوع ساده ومشبک دارد. از نظر وزن نیز سبک و سنگین و یا مدل اروپایی تولید می‌شود که هر کدام استاندارد خاص خود را دارد و صد البته باید گفت هر کدام از نوع محصول که تولید می‌شود قیمت متفاوتی نیز دارد. خرید ناودانی ناب تبریز

تشخیص این محصول از نظرشکل ظاهری چگونه است

براساس شکل ظاهری به دو دسته تقسیم می‌شود:

  1. ساده: همانطور که از اسم آن مشخص است ساده ترین و متداول‌ترین نوع این محصول است که سایز آن بین 8 تا 16 و ارتفاع آن بین 30 تا 400 میلیمتر متغییر است وازورق‌های گرم فولادی ساخته می‌شود. کاربرد آن ساخت انواع پل‌های باربر، لوازم پزشکی، صنعت خودرو سازی و صنایع حمل و نقل، ساخت درب و پنجره UPVC و … می باشد.
  2. مشبک: این نوع نیز از ورق گرم تهیه شده و دارای سوراخ ‌های متعدد می‌باشد. به همین جهت کاربرد‌های متفاوتی دارد. معمولا برای تولید قفسه‌های آهنی، ساختمان‌های سبک و… استفاده می‌شود.

استعلام قیمت ناودانی

تقسیم این محصول براساس روش تولید چگونه است

از نظر روش تولید به سه، روش تولید می‌شود:

  1. نوع پرسی: این نوع از محصول در دو نوع ساده و مشبک تولید می‌شود. ورق‌های فولادی به صورت عرضی در دستگاهی به نام رول فرمینگ قرارگرفته و پس از پرش و شکل دهی به صورت محصول نهایی تولید می‌شود. در این روش مراحل تولید باید کاملا نظارت و بررسی شود. چنانچه فشار پرس بیشتر باشد این محصول به شکل حرف انگلیسی C ساخته می‌شود که کاربرد مخصوص خود را دارد.
  2. نوع فابریک: در این روش نیز از ورق‌های فولادی به شکل نورد گرم استفاده می‌شود. این مدل از محصول دارای زاویه داخلی است و برای تولید آن نظارت زیادی لازم نیست چون این محصول از همان ابتدا شکل گرفته و از دستگاه خارج می‌شود.
  3. نوع نورد گرم و سرد: در روش نورد گرم ورق‌های فولادی در دمایی بالاتر از 1200 درجه سانتیگراد در کوره ها قرارمی‌گیرند و با حرارت زیاد نرم شده و به راحتی فرم داده می‌شوند و البته با این روش از کیفیت محصول کاسته می‌شود. در روش نورد سرد بعد از حرارت دادن زمان لازم است تا سرد شود و همین زمان دادن باعث می‌شود محصول از کیفیت بهتری برخوردار شود و با روکش کردن با فلز روی محصول گالوانیزه شده که بسیار مقاوم در مقابل زنگ زدگی و خوردگی می‌شود. این محصول گالوانیزه شده مناسب مناطق مرطوب و شرجی است و برای ساخت ستون‌ها و اسکله‌های دریایی کاربرد فراوانی دارد وچون فلز روی در آن بکار رفته از نظر وزنی از دیگر محصولات  سنگین تر و گرانتر است .

ناودانی سبک و سنگین آهن رسان  چیست

یکی دیگر از انواع تقسیم بندی این محصول، تقسیم از نظر وزنی می‌باشد و در ابتدا باید گفت معیار وزنی این محصول براساس استانداردهای ذکر شده در جدول اشتال است، که به دو گروه سبک و سنگین تقسیم می‌شود. البته نوع سنگین آن به  دو گروه سنگین و سنگین تر( نوع اروپایی) تقسیم می‌شود. قسمت عمده این نوع محصول در ایران تولید شده و نیاز بازار داخلی تامین می‌شود.

  1. نوع سبک: محصول تولید شده چنانچه از اندازه و استاندارد جدول اشتال کمتر باشد نوع سبک است و در دو متراژ 6 و 12 متری با وزن متغییر از 84 کیلو گرم الی 147 کیلوگرم تولید می‌شود.
  2. نوع سنگین: با توجه به تعریف نوع سبک، مشخص میشود که نوع سنگین چگونه است. به این صورت که محصول تولید شده اگر دقیقا براساس اندازه‌های جدول اشتال تولید شود نوع سنگین آن است. نوع دیگر این محصول سنگین، ناودانی اروپایی ( UPE وUPN) است که از همه انواع آن سنگین‌تر بوده و گاهی به صورت جفتی یا تکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین سایز آن بین 30 الی 400 متغییر است. این دو نوع اروپایی نیز باهم تفاوت‌هایی دارند و که آنهم در نوع بال محصول می‌باشد. مثلا نوع UPE بال‌های موازی دارند و نوعUPNبال‌های مخروطی دارند. باید یادآور شویم این محصول گاهی بنا به کاربرد آن به صورت C نیز تولید می‌‌شود.

تقسیم ناودانی بر اساس جنس چگونه است

از انواع این محصول براساس جنس می‌توان نوع آلومینیوم، استیل و… را نام برد

نوع آلومینیومی: این محصول که معمولا بر اساس استاندارد آمریکا ساخته می‌شود و بسیار پر کاربرد است. زیرا دوام بالا ، مقاوم در برابرخوردگی و زنگ زدگی، مقاوم در برابر گرما و حرارت، قابل زود جوش خوردن، سبک وزن بودن و… از ویژگی‌های خاص این محصول است و مناسب برای درب و پنجره‌ها، نمای ساختمان، صنعت خودرو سازی است که گاهی به صورت خام و گاهی به صورت رنگ شده مورد استفاده قرارمی‌گیرد.

نوع استیل: این نوع استیل که از نظر قیمت با ارزش و گران است نیز به دو روش ساده و مشبک موجود است و بسیار مقاوم در مقابل رطوبت و مواد اسیدی است و در نتیجه بیشترین کاربرد آن در ساخت صنایع غذایی، پترو شیمی و … می‌باشد و معمولا برای مکان‌های رو باز کاربرد دارد مثل پل‌ها، اسکلت کامیون ها و اسکله های دریایی و…

استعلام قیمت ناودانی

 

ناودانی

قیمت ناودانی سنگین در وب سایت آهن رسان  قیمت ناودانی 200 قیمت ناودانی 4 قیمت ناودانی گالوانیزه قیمت ناودانی 6 قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی 5 قیمت ناودانی شیروانی  قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی شیروانی در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت ناودانی تیرچه قیمت ناودانی گالوانیزه قیمت ناودانی 200 قیمت ناودانی 4 قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی 8 قیمت ناودانی 6 قیمت ناودانی 5 قیمت ناودانی 4 قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی گالوانیزه قیمت ناودانی مشهد قیمت ناودانی 16 اصفهان قیمت ناودانی تبریز در واتساپ آهن رسان قیمت ناودانی 16 اصفهان قیمت ناودانی تیرچه قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی سنگین جدول وزن ناودانی اصفهان قیمت ناودانی 200 قیمت ناودانی گالوانیزه قیمت ناودانی 4 قیمت آهن کیلویی دست دوم قیمت آهن اهواز قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت قوطی آهن نمودار قیمت آهن قیمت آهن در مشهد در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir  بارگذاری شده است.

البته نوع دیگری از این محصول تولید می‌شود که نوع گالوانیزه است. در بالا به آن اشاره ایی شد و در ادامه باید گفت درنوع گالوانیزه هر چه مقدار فلز روی جهت روکش کردن بیشتر باشد مقاومت و وزن آن نیز بشتر خواهد شد. حتما بسیار ضروری است که در هنگام استفاده از این محصول از ماسک های مخصوص استفاده شود زیرا درزمان برشکاری و جوشکاری گازهای سمی بوجود می‌آید که باعث آسیب به ریه خواهد شد